Сакам да кажам/Сакам да прашам

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
На Сајко муабетот е исто толку валиден колку и на Мисс-чивас. I don't blame no one for this stadium иако беше отворено неколкупати прашањето дали администрацијата е единствената пречка. Наспроти тромоста што е присутна, се очекува дека само „високите“ кругови се клучни за отварање теми. Реално имавме и обични членови кои го раздвижија форумот или барем се потрудија во намерата.
Но да бидеме реални малце. Денес никому не му се дискутира. Вртениот на плоча муабет за лајкови и егобустинг како и фејсот како алатка за „социјализација-во-еден-правец“ е причината зошто луѓето не (сакаат да) дискутираат. Lets face it... кога започнува некаква жестока дебата или е заради некој член, или е за форумов или е за некои теми полни со каприци и дегутантност. Тоа е тоа ниво. И ќе биде се` додека дозволуваме да биде. Т.е. додека менталниот склоп ни` дозволува да биде.
Од друга страна на форумов отсекогаш му недостасувало добра реклама. Но што би рекламирале? Кои теми би ги ставиле во просторот за рекламирање?
Ова вака го поставувам како можност нешто да се смени.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Имав викнато еден мајстор дома да поправа нешто.... и гледам не прави баш како што треба или поточно, како што беше во првобитната и функционална состобја... и откако доработи, таман собрав храброст и го прашав: Абе мајсторе да не не сработи правилно?

-Toj: Мали, вака ли беше претходно? Не!
Епа тогаш ќути. (веројатно ја направил подобро)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loyal

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
...пола форум се прилепчани, шо очекувате не знам :D
(just kidding)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
епа ајде давајте вессникот и да видиме која од форумот ја сликале :rofl:rofl може и мокри гаки ке има :rofl:rofl:rofl:rofl

Сакам да кажам! Ми е гајле дали после ова ќе добијам 10 казнени, ама ич не клавам цензура.
Добро бе, дали навистина мислиш дека реченицава ти е смешна?
Не, не е смешна. Гадна е.

едит: Гадна, затоа што ми дава впечаток дека зад никот Коста стои манијак.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Имав викнато еден мајстор дома да поправа нешто.... и гледам не прави баш како што треба или поточно, како што беше во првобитната и функционална состобја... и откако доработи, таман собрав храброст и го прашав: Абе мајсторе да не не сработи правилно?

-Toj: Мали, вака ли беше претходно? Не!
Епа тогаш ќути. (веројатно ја направил подобро)
Абе коа менуваш мајстори секогаш ја имаш она реченица кој ти го правел ова... На едне на шала му реков па ти бе мене друг не ми влегол и ми вика паљ тоа де сакав да кажам види како е убаво направено. Макар што имаш и друга страна каде што некој приучени мајстори ќе ти ја зезнат работата , па коа ќе види некој што стварно се разбира ќе се шокира. Така што за мајстор строго со јаки препораки!
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Денес по втор пат наоѓам пари на земја... утре гарант ме мава гром од ведро небо, да се врати балансот у животот. :zelen
Продавам шампон од коприва.
Може замена за загубен новчаник. Полн по желба :zelen
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Da nemase vtornik od kaj ke znaese kako mozelo da se soberat 200 luge vo eden dvokaten kineski avtobus.Promajata od dvata prozorci se gratis.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loyal and JaMi

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
За да не се врати на таков трагичен начин, дај ми ги вторите мене :)

Не е проблем, твои се. Ако додадеш 5 денари, може да си купиш мастики. :zelen

Продавам шампон од коприва.
Може замена за загубен новчаник. Полн по желба :zelen

Е сега полн, па и ти. Еве, частам со парите што ги најдов, со првите по едно кафе (3 во 1), со вторите по една мастика. :p