Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Нотингем нерешено, Афобе пак дал гол. Штета што Венгер веќе го продал младичот, а какво играчиште ќе биде од него... Сезонава има 27 голови вкупно од кои 10 во Л1, 10 во Чемп. и 7 во куповите.

Арсенал имаат 7 последователни победи и до кај 10:45 се второ место, а како ќе биде подоцна зависи од Сити. Последен пат кога играа вака завршија со златна титула, а ако продолжат вака имаат шанса и за титула. Барем ван Гал тврди дека метмемт... матехамтк... математички е возможно Јунајтед да земе титула, а Арсенал е пред нив така да индиректно значи и дека Венгер може да заврши прв конечно.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
И јас ја гледав малку таа утакмица, како почнаа да играат стварно, како да ако изгубеа ќе ги убиеа. Многу интересна лига, а и голови паѓаат и шанси и се. Само не знам како секој тим што ќе влезе во ПЛ, како да им се плеткаат нозете на играчите и најчесто губат од сите.

Прават основна грешка што го менуваат костурот на тимот со `засилувања`, знаат дека ќе земат пара од тв-права и купуваат беспотребно играчи... има и исклучоци како Стоук :zelen кој откако влезе не планира да излезе ама долго време го чуваа костурот исти, некои дури и менуваат менаџери...

Нотингем нерешено, Афобе пак дал гол. Штета што Венгер веќе го продал младичот, а какво играчиште ќе биде од него... Сезонава има 27 голови вкупно од кои 10 во Л1, 10 во Чемп. и 7 во куповите.

Арсенал имаат 7 последователни победи и до кај 10:45 се второ место, а како ќе биде подоцна зависи од Сити. Последен пат кога играа вака завршија со златна титула, а ако продолжат вака имаат шанса и за титула. Барем ван Гал тврди дека метмемт... матехамтк... математички е возможно Јунајтед да земе титула, а Арсенал е пред нив така да индиректно значи и дека Венгер може да заврши прв конечно.

Саного на позајмица а Афобе го продале? Не им е баш паметен потег...
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Валтерс не им е еден од најдобрите стрелци? :D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Претпоследно и последно коло играат Јунајтед и Арсенал, пред тоа Ливерпул гостува кај Челзи. Значи вака ќе биде, Ливерпул го победува Челзи и му ја зима титулата, и Арсенал и Јунајтед нека си решат кој ќе биде шампион. На крај Сити доаѓа од никаде и освојува. :zelen

Не бе стварно, и јас мислам дека Арсенал може да освои, клучни утакмици кај Челзи и двомечот со Јунајтед на крајот. Сигурен сум дека Ливерпул ќе победи против Челзи, така да тука Челзи има минус 3 бодови. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@Outrider јас до вчера мислев дека Афобе е позајмен играч во Вулвс :/ Ептен лош потег, Афобе е неспоредлив со Бамби, eдино се надевам дека го продал со бај-бек опција.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider