Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ваљда не почнува да му се суши умот на Куртоа, треба да се оди на титула на европско в година :mad: Излегол и си стои на 30м од голот (party)
Будала човек, тоа беше многу глупаво. Излегол на 16 метри демек него не можат да му дадат гол и кога е излезен толку, после ова сигурно ќе се среди во главата и ќе излегува 6 метри најмногу. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Во Чемпионшип првите 6 екипи имаат шанси за ПЛ.

Лидс израмни 3:3, луда утакмица.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Колку би било јако да влезат Борнмут и Брентфорд во ПЛ :pusi

Tumblr_static_cinderella_dress_transformation_gif.gif


Иначе под тревата на стадионот на Стоук Сити бил закопан Сер Стенли Метјуз, некаде под центарот во кругот оној, не е урбана легенда него стварно имало погреб со полни трибини, мртвачка кола, оркестар и сите `адети` :eek::eek::eek:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Колку би било јако да влезат Борнмут и Брентфорд во ПЛ :pusi

Tumblr_static_cinderella_dress_transformation_gif.gif


Иначе под тревата на стадионот на Стоук Сити бил закопан Сер Стенли Метјуз, некаде под центарот во кругот оној, не е урбана легенда него стварно имало погреб со полни трибини, мртвачка кола, оркестар и сите `адети` :eek::eek::eek:
А кој е тој?
Многу лудо тоа, играат фудбал а под нив мртовец. Изгледа затоа секој тим има тешко гостување кај Стоук, мртовецов ги штити. :zelen
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
А кој е тој?
Многу лудо тоа, играат фудбал а под нив мртовец. Изгледа затоа секој тим има тешко гостување кај Стоук, мртовецов ги штити. :zelen

Играч англиски држи рекорд за најстар играч во ПЛ, завршил кариера на 50 години :frantic легенда на Стоук пошто одиграл нешто као 20 сезони за нив :zelen и прв играч кој бил прогласен за сер, гледав скоро документарец интересно човече со залижана коса играл крило а пред утакмица трчал на тренинг со тешки цокули за кога ќе облече копачки да се осеќа `лагано` :kafe

Е малку морбидно и забегано тоа, закопан на терен (wasntme) па дури би рекол и троа секташки...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Волците тепаа против Лида 4:3. Колку интересна утакмица, Лидс губеше 3:1 и израмни за во 88 да прими гол.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Во Чемпионшип првите 6 екипи имаат шанси за ПЛ.

Лидс израмни 3:3, луда утакмица.

4-3 завршило на крај :cool: а прееска фатив 15 минути од Брентфорд-Нотингем беше 0-1 па 0-2 и Брентфорд играчите ги фати лудило почнаа да напаѓаат како поседнати од демон и да шутираат од секаде, на крај изедначија во 95.минута:zelen

@Mjölnir шо викаш, има шанси Фергусон да се најде под центарот на Олд Трафорд еден ден (скраја да е ама да речеме кога ќе му дојде времето...) :x
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
4-3 завршило на крај :cool: а прееска фатив 15 минути од Брентфорд-Нотингем беше 0-1 па 0-2 и Брентфорд играчите ги фати лудило почнаа да напаѓаат како поседнати од демон и да шутираат од секаде, на крај изедначија во 95.минута:zelen
И јас ја гледав малку таа утакмица, како почнаа да играат стварно, како да ако изгубеа ќе ги убиеа. Многу интересна лига, а и голови паѓаат и шанси и се. Само не знам како секој тим што ќе влезе во ПЛ, како да им се плеткаат нозете на играчите и најчесто губат од сите.