Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
За кој си ти што не ни ја признаваш предвреме освоената титула??:igra:igra
Среќа ваша оваа година наместо 5 конкуренти имаше само 1, сега и него го нема. Лани ни автобусот паркиран пред гол не ве спасуваше. Ништо лично, ама Челзи ми е еден од најодвратните клубови.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Жиру :frantic

Колку само можеше да биде 0-5 :^)
Ремзи го спречи Жиру да постигне хет-трик. Good guy Aaron.

Џекил и Хајд издание на двете екипи по едно полувреме, среќа што Њукасл не е на ниво да се враќа од 0-2, едно време се враќаа и од 0-4 против Арсенал :cool:
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133

За нас фановите и навивачите ова е повеќе од еден натпревар, (мерење на кого му е подолг, иако нашиот е подолг и тоа му го закачивме кога си го бараа :p).
Имаше едно интересно "Кантона, врати се ко че освоите 18 титули....
Епа ги освоивме 20!"

Се надевам платениците на Јунајтед нема да се уплашат и ќе играат пред се' за навивачите, па и за клубот. И филозофот на клупа да не калкулира многу, на вакви натпревари доволно е со 2-3 мотивирачки филозофски реченици и нека излегуваат на фронт!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel

За нас фановите и навивачите ова е повеќе од еден натпревар, (мерење на кого му е подолг, иако нашиот е подолг и тоа му го закачивме кога си го бараа :p).
Имаше едно интересно "Кантона, врати се ко че освоите 18 титули....
Епа ги освоивме 20!"

Се надевам платениците на Јунајтед нема да се уплашат и ќе играат пред се' за навивачите, па и за клубот. И филозофот на клупа да не калкулира многу, на вакви натпревари доволно е со 2-3 мотивирачки филозофски реченици и нека излегуваат на фронт!
Ќе губите многу. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
На Спорт Клуб 1 има даваат утакмица од 2007 Ливерпул - Арсенал. Каков фудбал, за разлика од сега. За Ливерпул во напад стапот Крауч, кај Арсенал на гол Леман, Адебајор, Галас, Карагер, Реина кај Ливерпул и Бенитез нормално. Ех времиња. :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Одличниот состав со кој ги искубавме кокошките, сега на ред се овие гулабиве да ги напрајме пуздер!