Сакам да кажам/Сакам да прашам

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Потпишете петиција за слобода на дедо Љубе https://www.change.org/p/freedom-for-grandpa-ljube
И одма, судството на Р.М. ќе кажат „Ееееј види бе, потпишале онлајн петиција за да го пуштиме дедо Љубе. Е ај, мора да го послушаме народот.“ и дедо Љубе ќе биде пуштен. Не си прајте Бајрам на мозокот со вакви глупости.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Потпишете петиција за слобода на дедо Љубе https://www.change.org/p/freedom-for-grandpa-ljube

Not sure дека онлајн петиции имаат било каква правна тежина, мислам дека треба име, презиме, потпис на папир и број на лична карта, тие што организираат нека се консултираат со правна особа just saying...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Saladin

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Копиљаци бе .. среќен 8 март на колешки од факултет (facepalm)
абе да ти еам ретардите да ти еам .....
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Еј!

10406970_10203687527723961_4663554478352282595_n.jpg
 

Fenix

Нов член
8 март 2015
4
2
3
Сакам да кажам дека градов ни тоне во сивило.
Почнувајќи од улиците, тротоарите, па се до фасадите на зградите, кои биваат покриени топли бои. Пустите тргнале во обид да ни ја искриволочат перцепцијата, и убедат дека живееме во колоритна метропола, иако сите знаеме колку е тоа далеку од вистината...
Освен тоа, само ние постарите генерации сведочиме за зелениот опус. Тревата, лисјата, бликите, како и зеленилото кое го красеше плоштадот, наспроти денешните споменици кои го грубат портретот насликан од мајката природа. А и вака искрено ми здодеа зимава. Потребен е само мал топол виор, колку да ги евоцира спомените на некогашното разџагорено весело Скопје.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Што е финтава со 8ми март? Само денес ви текнува да и купите на девојката нешто? Останатите денови од годината немате девојка, само денес имате?
Многу глуп е денешниов ден. Нема потреба да се чека 8ми март за да и се купи нешто на девојката или жената и да и се каже дека некој ја сака, тоа може и треба секој ден а не само еден ден во годината, "мажишта" едни.
А уште повеќе не ми се јасни девојкине што се топат кога некој ќе им честита а 364 дена не и купил ништо, лудост. Многу луд народ има.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Што е финтава со 8ми март? Само денес ви текнува да и купите на девојката нешто? Останатите денови од годината немате девојка, само денес имате?
Многу глуп е денешниов ден. Нема потреба да се чека 8ми март за да и се купи нешто на девојката или жената и да и се каже дека некој ја сака, тоа може и треба секој ден а не само еден ден во годината, "мажишта" едни.
А уште повеќе не ми се јасни девојкине што се топат кога некој ќе им честита а 364 дена не и купил ништо, лудост. Многу луд народ има.[/QUOTE
Исто така не треба да се чека ни Св. Валентин(кој патем е празник кај католиците).
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Не се сеќавам дека сум пишал во Чат муабети. Или да.

Sent from my HTC Desire 200
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Гледам и сонцето тргнало на работа и сјае, без разлика што е понеделник, па можеме и ние.
Ми го разубави денот овој фб статус. А уште повеќе ме радува тоа што личноста која го постирала ова, сама ги мисли статусите. Сигурен сум.