Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
QPR - Spurs утакмица на колото : D
На почетокот киксови на одбраните. Прво Фердинанд пушташе се` живо по десната страна (дури Вертонген стигна да шутне од игра), после Вокер наместо да исфрли напред врати топка кон Остин кој остана сам против Лори. Во второ Хари Кејн промаши празен гол, волеј од 5 метри одбиена од стативата на Ериксен (од некаде 20-тина метри). Чадли за малку не стигна да погоди празен гол. Убава утакмица ама фали малку жестина (ќотек де :D) ко за градско дерби.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
КПР 3 пречки/стативи, шо е многу е... Остин не искористи шанси, Кејн ги искористи, Тотнем е единствена екипа која има повеќе среќа од М.Јунајтед и голман кој има повеќе спасено голови од Де Геа :^)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
КПР 3 пречки/стативи, шо е многу е... Остин не искористи шанси, Кејн ги искористи, Тотнем е единствена екипа која има повеќе среќа од М.Јунајтед и голман кој има повеќе спасено голови од Де Геа :^)
И Остин и Филипс не искористија. Филипс промаши волеј, неколку пати шутна во играч, Боби Замора исто не искористи неколку шанси и ко да сакаше повеќе да направи пенал отколку да погоди чисто. Голот на КПР ептен добар беше, прецизна топка по земја пројде преку бункер и влезе.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
И Остин и Филипс не искористија. Филипс промаши волеј, неколку пати шутна во играч, Боби Замора исто не искористи неколку шанси и ко да сакаше повеќе да направи пенал отколку да погоди чисто. Голот на КПР ептен добар беше, прецизна топка по земја пројде преку бункер и влезе.

Интересно во ПЛ и овие `слабите` екипи да се победат треба многу напор, и Арсенал и Тотнем со тешки напори (и среќа Тотнем). Имаше и пенал за КПР ама тоа е...
Не сакам да испадне Лестер Сити (:|, добро играат, напаѓаат, нема читери и дајвери, во одбрана месари од типот на Хут, Апсон и Морган, Шварцер на гол :franticи Камбиасо (кој наликува како да се симнал од НЛО) менаџерот гледа од трибини утакмици :kafe само немаат среќа тоа е тој Кени Далглиш левел на баксузност :( После Арсенал ми се најсимпатична екипа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler and existence

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Имаше уште една јака утакмица од Чемпионшип, Nottingham - Middlesbrough и конечно тепаа Нотингем Форест (party)(party)(party)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Имаше уште една јака утакмица од Чемпионшип, Nottingham - Middlesbrough и конечно тепаа Нотингем Форест (party)(party)(party)

:zelen
A quick stroll into the depths of history and one finds Forest vs. Malmo in CL final.
Колку бизарно делува дека некогаш имало такво финале на планетата земја, Малме :franticденес шансата за изненадување е никаква, истите пак истите се вртат во завршница. Во тој контекст нешто прочитав дека Симеоне ќе одел во Манчестер Сити:kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
DiverPool @ its finest. (facepalm)
Тренинзите на Ливерпул се одржуваат на пристаништето.
Да бе, а стартовите на овие од Блекбурн не беа ич со намера да го повредат противничкиот играч. Ливерпул се тапа, врска си немаат признавам, никаква идеја во напад а не дека Блекбурн имаа јака одбрана. Дека глумат фаули и тоа признавам, ама денес не глумеа толку.
Единствено што ми беше смешно беа навивачите на Блекбурн и песните нивни. :zelen
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Да бе, а стартовите на овие од Блекбурн не беа ич со намера да го повредат противничкиот играч. Ливерпул се тапа, врска си немаат признавам, никаква идеја во напад а не дека Блекбурн имаа јака одбрана. Дека глумат фаули и тоа признавам, ама денес не глумеа толку.
Единствено што ми беше смешно беа навивачите на Блекбурн и песните нивни. :zelen
Не зафркавај, Стариџ требаше 3 црвени за симулирање во 16-ник да добие, Балотели како влезе така почна да глуми (ок, еднаш го закачија малку ама одма жолт доби играчот), Кутињо којзнае колку пати сам падна за да изнуди прекршок. Не дека Блекбурн не играа малку поостро ама овие па се скршија глумејќи фаули. Не знам што очекуваа од екипа која нема шанси за плеј-оф и единствена шанса им е ФА купот, сигурно немаше да ги галат. Ќе видиме во вторник што ќе реши реваншот.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не ја гледав оваа иако Блекбурн ми е симпатичен поради тоа што со Далглиш направиле ultimate Cindarella story, ги промовирал од втора лига во ПЛ, во деби сезоната биле четврти, наредната втори а третата - шампиони. Гледав документарец еднаш, јака ствар, последно коло играле со Ливерпул а М.Јунајтед играле вс. Вест Хем и требало Блекбурн да загуби а М.Ј. да победи за да М.Ј. додјде до титула.
Блекбурн примиле гол во последна минута за пораз од Ливерпул и со тоа Ливерпул им отворил шанса на своите најголеми ривали за титула, арно ама Вест Хем издржал 1-1 против М.Ј. што е најјако можно тролање ... и скромниот Блекбурн станал шампион.

И така како на sucker for Cindarella stories тој клуб ми е симпатичен. :)

Утре барем да паднат голови, досега два гола на три утакмици и тоа од страна на Вила:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence