Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Да беше обратно, како што беше случајот со Челзи пред некоја година кога ни свирнаа 3 пенали, циторни по фејсбук ми ги направија. Бев приморан некој период да заклучувам ѕид и да се деактивирам.

Неговиот капацитет е тој, да води мали клубови без голем притисок, си опстанал во лигата? Добро е.
Некое место погоре или си фатил ЛЕ? -УШТЕ ПОДОБРО!

Kidding, традициите се ок, посебно кога се победнички само сакав да го оправдам Мојс :p
Имаше судиска наклоност во последните неколку сезони кон М.Ј. тоа престана со повлекувањето на Фергусон.
Тоа да, му фалеше нешто на Мојс, некој фактор икс, барем да земеше ФА,ЛК во толку сезони во Евертон, барем во ЛЕ каде што играа често да догураше до финиш...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Мојс барем 2-2 изваде против Свонси :frantic

Венгер (facepalm) вади цела навална линија и става одбрана, на крај дури и оној новиот како вампир шо е, и на крај статива во 95.минута ги спасува, не е на арно...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Ми иди да го дрвам цел ден и да си го испушам.

Џабе пак ќе е.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Кристал - Арсенал беше очајна утакмица. Теренот бетер од бавча, хокеј да играа немаше да се лизгаат толку. Судиите беа можеби најкатастрофалните оваа сезона правејќи глупави компензации, тимовите освен досадна копачка игра скоро и да не прикажаа нешто. Офсајд лик на утакмицата - Оспина. За малку не се повреди затоа што летна преку свој соиграч надвор од 16-те за да исфрли со глава до наредниот противнички играч. Очобол беше утакмицава. Венгер има среќа што Ван Гал е дамбетер од Мојс инаку ќе сонуваше пласман во ЛШ.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Дајверите и фејкерите предводени од вреќата со gomna повторно победуваат иако овој пат мораа да посегнат по очигледна судиска корупција која превиде пенали, црвен картон за голман, фаули... срам за ПЛ е ова, ќе биде убав ден за ПЛ кога вреќата со gomna ќе престане да постои или барем да го гнаси спортот со своето постоење. На крај ова може да го чини Саутемптон пласман во ЛШ каде што ќе се пласира LiverPoo за да таму продолжи да ја бламира ПЛ против клубови како Лудогорец...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Аххх бате Ване нема да успееш да се пласираш во ЛШ и како заинает ќе го освоиш купот и цепелини ќе ни ги прават овие 102,3% supporters на тренерите што им е прва година, а заслужуваат да бидат избркани.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Судиите се мрднати, јас поубаво ќе судев жими се. Мињоле требаше да си добие црвен, ако го добиеше ќе изгубеше Ливерпул, два пенали не им свирнаа на Саутемптон, ама и еден за Ливерпул не свирнаа. Многу глупо вака што не може човек убаво да се израдува на победа.
Голот на Кутињо беше многу добар мора да се признае. :)

Иначе јас мислам дека или Јунајтед или Ливерпул ќе бидат на 4 место. Првите 3 се знае, Челзи, Сити и Арсенал. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Би сакал Сотон да ги видам во ЛШ. Исто би сакал Јунајтед да го шутне Гал и да заврши 5-то место, а Ливерпул што е можно подолу. Погнасен Ливерпул од сегашниов немам гледано. Челзи не ги поднесувам и би сакал (колку и да ги неќам) Сити да земат титула.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Судиите се мрднати, јас поубаво ќе судев жими се. Мињоле требаше да си добие црвен, ако го добиеше ќе изгубеше Ливерпул, два пенали не им свирнаа на Саутемптон, ама и еден за Ливерпул не свирнаа. Многу глупо вака што не може човек убаво да се израдува на победа.
Голот на Кутињо беше многу добар мора да се признае. :)

Иначе јас мислам дека или Јунајтед или Ливерпул ќе бидат на 4 место. Првите 3 се знае, Челзи, Сити и Арсенал. :)

Ако алудираш на тоа Фонте кога го собра Рахим, тогаш не е пенал.

Првин топката ја собра, па него. Плус на сето тоа додади дека времето и теренот беа „измислени“ за онакви стартови.