X Factor Adria (втора сезона)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
X Factor или X Factor Adria е балканско музичко шоу во кој учество ќе земат Македонија, Србија, Босна и Херцеговина и Црна Гора. Целта е да се одбере ѕвезда која покрај музичкиот талент, ќе го има и оној икс фактор за една вистинска ѕвезда.

thumbnail.php


Минатата година се одржа првата сезона од ова шоу. Победникот на првата сезона е нашиот овогодинешен претставник на Евровизија, Даниел Кајмаковски, а ментори беа Жељко Јоксимовиќ, Кристина Ковач, Емина Јахович и Кики Лесендриќ. За оваа сезона се претпоставува дека дел од жирито ќе бидат Здравко Чолиќ, Џорџе Балашевиќ, Северина Вучкувиќ, Јелена Карлеуша, Нина Бадриќ, Јелена Розга или Џибони, со кои веќе продукцијата е во преговори.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Северина барала 200 илјади евра за да биде во жирито, изгледа мисли порнич ќе снима.

Јелена Карлеуша ако стигна да оценува пеење тогаш нека се убијат сите.

Џибони не знам кој е ама изгледа е некој многу "познат".

Балашевиќ што знам, ај нека се проба стариот иако и тој не ми е нешто нај нај.

Чолиќ може, тоа е веќе пеач кој е надалеку познат и си има кариера. Тој може.

За учесниците очекувам да има многу од Македонија ама да го повтори некој успехот на Даниел не верувам. Се на се кога ќе се собере, шоуво попнувам да го гледам кога ќе почнат да пеат во живо.

И сакам темава да се премести во подфорумот Тв. Минатата тема е таму а и најдобро место е таму.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Метаморф

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Грешка си кај државите во нив е и Хрватска, најмногу ме нервира шо ко ќе се гласа Македонија секогаш ја клават последна да му е**м српското, ама тое сепак Даниел лани победи значи се работи за сериозно шоу.
Баш мене мие поинтересно со државите од Екс Југославија ама само то ме фрустрира шо сме последни на нерва ми гази.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Северина барала 200 илјади евра за да биде во жирито, изгледа мисли порнич ќе снима.

Јелена Карлеуша ако стигна да оценува пеење тогаш нека се убијат сите.

Џибони не знам кој е ама изгледа е некој многу "познат".

Балашевиќ што знам, ај нека се проба стариот иако и тој не ми е нешто нај нај.

Чолиќ може, тоа е веќе пеач кој е надалеку познат и си има кариера. Тој може.

За учесниците очекувам да има многу од Македонија ама да го повтори некој успехот на Даниел не верувам. Се на се кога ќе се собере, шоуво попнувам да го гледам кога ќе почнат да пеат во живо.

И сакам темава да се премести во подфорумот Тв. Минатата тема е таму а и најдобро место е таму.
Мислам дека си помлад па затоа Балашевиќ го деградираш...он на неговите песни е текстописец и башка има долгогодишна кариера.Сигурно има поголем осет од Нина Бадрич и некоја си Јелена Розга
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Северина барала 200 илјади евра за да биде во жирито, изгледа мисли порнич ќе снима.

Јелена Карлеуша ако стигна да оценува пеење тогаш нека се убијат сите.

Џибони не знам кој е ама изгледа е некој многу "познат".

Балашевиќ што знам, ај нека се проба стариот иако и тој не ми е нешто нај нај.

Чолиќ може, тоа е веќе пеач кој е надалеку познат и си има кариера. Тој може.

За учесниците очекувам да има многу од Македонија ама да го повтори некој успехот на Даниел не верувам. Се на се кога ќе се собере, шоуво попнувам да го гледам кога ќе почнат да пеат во живо.

И сакам темава да се премести во подфорумот Тв. Минатата тема е таму а и најдобро место е таму.
и другата тема е во музика затоа тука ја отворив

Здравко Чолич и Балашевиќ се сигурни ментори останува уште да се одлучи кои ќе бидат женските ментори
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Мислам дека си помлад па затоа Балашевиќ го деградираш...он на неговите песни е текстописец и башка има долгогодишна кариера.Сигурно има поголем осет од Нина Бадрич и некоја си Јелена Розга
Не го деградирав, туку мислев дека не ми е нај нај дека не слушам таква музика. Тоа дека си има кариера и поголем осет од тие пластичните, тоа сигурно. :)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Potencijalni Članovi Žirija X Factor Adria 2015
1. Severina Vučković
2. Jelena Karleuša
3. Jelena Rozga
4. Emina Jahović
5. Aleksandra Radović
6. Džiboni
7. Vlado Georgiev
8. Željko Vasic
9. Đorđe Balašević
10. Nataša Bekvalac
11. Zdravko Čolić
12. Nina Badrić

Ако ова е точно, би сакал да ја видам Наташа Беквалац у жири (inlove)