Што му недостасува на форумов?

Onkel

Староседелец
14 мај 2014
77
82
1,028
Глеам полно членови ви фалат.Е кај се де?
Добар е форумот само како што гледам од 3 616 членови, секој ден има по околу 10 онлајн. Повеќе има што слават родендени отколку што има онлајн :)

На форумот му недостасуваат членови кои барем еднаш дневно ке се активираат во некоја дискусија, барем по еден коментар да оставаат дневно, да прашаат нешто, да одоговорат некому.А мала е и бројката на целодневно активни,кои во многу периоди од денот се онлајн или скриени и си постираат како што треба.Фали повеќе дискусија во темите за љубов, гледам дека постирате само во темата "Сакам да ти кажам", фалат повеќе дискусии во спорт, секоја чест за Егзистанс и Аутрајдер. Фалат дискусии за музика, значи да пишуваме за музиката, а не да постираме линкови од јутуб.Гледам девојчето металчето разви каква таква дискусија со нејзината тема, ама и покрај тоа на неа и се замери некој поради воведот.Каков таков вовед, битно се разви некаква дискусија, ама македончето не е тоа тоа доколку нешто не му чини и не најде мана.
А има ли тема "Пост на кој сте се насмеале". Во хумор и сеир се постира само денес ме насмеа и чат пат некој виц ке се пише.
Добар е форумов, еве ја неколку дена сум член и сум задоволен. Само велам дека треба повеќе дискусија. Гледам дека има полно членови со над 2-3000 коментари, ама јас тие членови за овие денови не ги гледам ич да се вклучат во дискусиите.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
се е супер подобар е форумов од фб
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Фали соработка и комуникација помеѓу модератори.
Модераторите треба да бидат како едно семејство што ќе даваат убава атмосвера на домот ЦрноБело и заеднички ќе донесуваат одлуки за решавање на ''проблемите''.
Опростите ми за искреност.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Мислам дека модараторите се супер,си ја работат работата како треба,но на форумов фалат нови членови,и тоа малку повеќе.Атмосферата мора да биде различна,да варираат климатски промени,инаку нема да биде интересно,па форумов не е мртво море,мора да има разновидни рипки,но на жалост некако ги нема.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Мислам дека модараторите се супер,си ја работат работата како треба,но на форумов фалат нови членови,и тоа малку повеќе.Атмосферата мора да биде различна,да варираат климатски промени,инаку нема да биде интересно,па форумов не е мртво море,мора да има разновидни рипки,но на жалост некако ги нема.
Форумот е Аралско Езеро. Не е мртво море.

Sent from my ST21i using Tapatalk