Слаба ерекција

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Пријатели..имам 16 год во врска сум 1год и 1 месец се беше океј на почетокот....се возбудував со секој допир имав силна ерекција...но последниве 4-5 месеци не те така....Кога ке излезам со неа не се возбудувам...му треба мн време да стане но и тогаш не е тоа тоа немам силна ерекција не е како порано...некој со сличен проблем ? И да до сега не сум имал сексуален однос невин сум...А сега и овај проблем ме кочи.....Совет ?
:cool: :D karanje e nauka ;)
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Се надевам дека ке замине овој проблем другар...се надевам дека се ке биде како порано......Ако не знам дека ке морам да го направам тоа...позз фала што ме охрабри.

Разговарај и со другари, смени мислења, искуство,
Не мислам дека имаш некој проблем за кој треба да посетиш лекар.
Мислам дека девојката исто така има големо влијание, да пробаш да смениш малку (смувај некоја друга), колку да видиш дали е до тебе или не.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Мартин665

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Дечко е озбиљан и мислу дека не трола, сфак совет е добредојден
Он и у пп ми пишаја дека сака од мене одговор за овој? зшто бш на мене незнам, можда видеја дека иам сто и нешто евра мислења и дека сам некој форумљашки гуру : ) Kaко и да е, може да си набие комплекс, а за његови шеснаес године тој не ваља

Братко, посети куролога : ) не е ништо табу и страшно, едноставно објасни му што е работа, мора да има некоја ефективна мерка за тој. Што се тиче нас, ми можемо само да нагаѓамо што е проблем
Па и мене некад ми прсне некој грам, а некад и кило и гу залепу за ѕд како постер од Бекстрит бојс на времето : )))
Поздраф
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Ова е само обичен страв на невин дечко кој сака да има за прв пат сексуален однос со девојка му. Нормално е. Сите сме минале низ тие периоди. Низ глава ти минува да не се засрамиш, да не ја разочараш и бла бла. Нормално е :)
Мој совет е да се опуштиш... не очекувај да биде прво па мушко како по филмовите...нормално е да има некои смешни ситуации... цел живот ќе ги има, а не па првиот пат... само гледај да не пиеш алкохол многу пред да бидеш со неа... :)
Читам дека имаш 16 години, девојката или ти е врсничка или е помала од тебе, што значи тоа од The_Mayor дека после една година би требало веќе да е опуштена не важи. Не сите девојки на 16 години се спремни и среќни да рипаат и сѐ останато.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Читам дека имаш 16 години, девојката или ти е врсничка или е помала од тебе, што значи тоа од The_Mayor дека после една година би требало веќе да е опуштена не важи. Не сите девојки на 16 години се спремни и среќни да рипаат и сѐ останато.

Добро велиш , има и некои чесни сестри... во денешно време 90% од средношколките како пикадо се издупени, итоа не само што сум сигурен во тој факт туку и ми имаат потврдено...шо ми вика една блиска докторка, како бре овие деца ќе раѓаат кога по 3-4 пати годишно ми идат на чистење а уште се средно школо.
1 година е премногу дури и за времето во ренесансата кога жените пичето го сметале за нешто свето.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Мартин665

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Добро велиш , има и некои чесни сестри... во денешно време 90% од средношколките како пикадо се издупени, итоа не само што сум сигурен во тој факт туку и ми имаат потврдено...шо ми вика една блиска докторка, како бре овие деца ќе раѓаат кога по 3-4 пати годишно ми идат на чистење а уште се средно школо.
1 година е премногу дури и за времето во ренесансата кога жените пичето го сметале за нешто свето.
Многу генерализирано мислење.
Премногу нереално и кажано од ракав. Колку што познавам сексуално активни толку познавам и неактивни, сѐ си зависи од личноста.
„Средношколки како пикадо издупени“ баш ме интересира каков погрден епитет би дал за машко што „издупило“ 4-5 девојки.
Ќе го запрам зборувањето тука затоа што одиме оф-топик, а и затоа што кога докторка...стигнала да трача а не да ги поучи своите пациентки како да се заштитат од несакана бременост, не сакам веќе да разговарам за ситуацијата што владее на ова поле во Македонија.

Една година, два дена, пет месеци, четири години - сѐ си е релативно. Колку што ѝ е потребно на една девојка за да биде спремна, толку треба да си земе, затоа што тука игра улога колку ѝ е тапа дечко ѝ, колку е запален и со предрасуди, колку не знае пет метри пред него, колку таа има трауми и слично.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Генерализација на људи е к***а. Има сфакакфи, мали и големи, мушки и женски
Тема од ерекциују отиде у невиност на женски пубертетлие : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Многу генерализирано мислење.
Премногу нереално и кажано од ракав. Колку што познавам сексуално активни толку познавам и неактивни, сѐ си зависи од личноста.
„Средношколки како пикадо издупени“ баш ме интересира каков погрден епитет би дал за машко што „издупило“ 4-5 девојки.
Ќе го запрам зборувањето тука затоа што одиме оф-топик, а и затоа што кога докторка...стигнала да трача а не да ги поучи своите пациентки како да се заштитат од несакана бременост, не сакам веќе да разговарам за ситуацијата што владее на ова поле во Македонија.

Абе ти кај живејш...во арапскиве емирати?
Машко што клецнало 4-5 жени во колкав рок?
Докторката ми е само другарка и си правиме општ муабет за се и сешто, нема врска со озборување, тоа ти е како политички муабет за ситуација околу државава... а за подучување оди ти поднаучи ги во пубертетот кога се.
Ете не мора докторката можам и јас да ти потврдам, бидејќи работев во дискотеки и следев што се случува...море на 16 години тројки прават, се разбира не сите, тие што не прават само посматраат и сакаат да пробаат.
Таква е денешницава, ак не ти се свиѓат оди жали се кај Таше судијана- ние така викаме во Охрид.
пс. Изгледа долго време не си излегол по дискотеките, да разгледаш што се случува.
ппс. Не запирај го зборувањето, не се секирај за темава и онака ќе остане заборавена па можеби затворена поради недискусија.
 

Мартин665

Нов член
2 јануари 2014
13
2
3
27
Разговарај и со другари, смени мислења, искуство,
Не мислам дека имаш некој проблем за кој треба да посетиш лекар.
Мислам дека девојката исто така има големо влијание, да пробаш да смениш малку (смувај некоја друга), колку да видиш дали е до тебе или не.

Ке прабам да знам на што сум....
 

Мартин665

Нов член
2 јануари 2014
13
2
3
27
Дечко е озбиљан и мислу дека не трола, сфак совет е добредојден
Он и у пп ми пишаја дека сака од мене одговор за овој? зшто бш на мене незнам, можда видеја дека иам сто и нешто евра мислења и дека сам некој форумљашки гуру : ) Kaко и да е, може да си набие комплекс, а за његови шеснаес године тој не ваља

Братко, посети куролога : ) не е ништо табу и страшно, едноставно објасни му што е работа, мора да има некоја ефективна мерка за тој. Што се тиче нас, ми можемо само да нагаѓамо што е проблем
Па и мене некад ми прсне некој грам, а некад и кило и гу залепу за ѕд како постер од Бекстрит бојс на времето : )))
Поздраф

Од тебе сакав да слушнам мислење другар само поради тоа што слушнав дека си имал долга врска па да ми кажеш дали и ти си го имал овај проблем да ми дадеш некој совет како што кажа самиот секој совет е добредојден..позз
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati