Сакам да кажам/Сакам да прашам

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Повеќето се со бг пасош во државата :zelen

http://republika.mk/?p=123686

Е да де,арно го уапсија Кили за да поднаучиме повеке за канабисот,и за да почнеме да бараме поинтензивно наводно нејзино легализирање.
Сите досега уапсени за истата работа беа праведно а тој е неправедно (facepalm)
И на крај ке дојде ден да си го прогласиме за херој и ке му ја препишеме заслугата за легализација на детелината со многу листа.
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Е да де,арно го уапсија Кили за да поднаучиме повеке за канабисот,и за да почнеме да бараме поинтензивно наводно нејзино легализирање.
Сите досега уапсени за истата работа беа праведно а тој е неправедно (facepalm)
И на крај ке дојде ден да си го прогласиме за херој и ке му ја препишеме заслугата за легализација на детелината со многу листа.

Сум да се легализира, ем ке нема херои и вакви навидум зачудувачки вести, ем не че се богат поединци од продавање и препродавање,ем ке се користи во медицината, ем ке почнеме да произведуваме за индустриски цели ...

Ај сга дај едно цигаре мака ми е да одам продавница :((види каква жална фаца ти имам направено )
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Млади, надежни таленти никако не можат да се пробијаат на музичката сцена, без разлика колку и да се квалитетни и да се трудат.
Мајли лиже чекан и се тресе гола на топка и сите се дигнаа на нозе.

Музиката одамна беше тргната, сега дефинитивно замина по ѓаволите.
Кога Гулабица пее за Џони Далавера, не се знае колку ремет јаде. Ама кога Мајли прави "песна" која е зилион пати полоша, тоа е уметност.

Ох, море.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Барам еден филм повеќе ко документарец мислам дека би бил се пушташе често на МТВ македонски е збори за една група на диви копачи кои ќе откријат светилиште на големата мајка главниот всушност е добар познавач на тие работи и ќе тврди дека целата цивилизација всушност почнала од тука. Главен финансиер на тоа ќе беше еден бугарин , ама ќе ги фатеа некој бандити кои ќе ги искршат сите артефакти. Ова е снимено по вистински настан затоа што знам пишуваше дека копачот бил осуден на казна затвор , а подоцна продолжил легално да истражува во Македонија. Како дополнително инфо мислам дека цело време сонуваше сон за тоа место. Лазе Манасков ја толкува улогата на копачот ако некој знае како се вика или има линк ко овој документарец многу сум благодарен.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
СДК уште малку па роденден, одамна вака не сум се радувала за роденден или па сум била толку возбудена околу некој мој роденден. :D

17ка (party)
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Почнаа дождливите денови а со тоа новата фризура не ми бега. Нели ја доведуваш до совршено права и излегуваш на дожд за инстантно да се извитка исто како никогаш да не била пеглана. Совршено :place
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
АЛОХА ДЕЧАЦИ!

Не плачете по мене, жива, здрава, полетна, најадена и напиена сум.
Ако има сочен трач од калибарот дека некој цркнал, некој се обесил и автоматски не обесува тука, обавестете ме, друЗо не ме занима.

Со љубов од мојот кревет, во тајминг преодреден за оргазми, ве љуби...не знам кој, јас имам други обавези.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer