Предлози за серии

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Woow!Јас просто сум зачуден како е можно да нема тема за оваа серија?!Како и да е,гледав денеска 2 епизоди и ми се бендиса,од утре се фрлам на гледање на серијава.Препорачувам!
ncis_saison2_f.jpg
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Woow!Јас просто сум зачуден како е можно да нема тема за оваа серија?!Како и да е,гледав денеска 2 епизоди и ми се бендиса,од утре се фрлам на гледање на серијава.Препорачувам!
ncis_saison2_f.jpg
Што е темата на серијата?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Што е темата на серијата?
Па овој Гибс главниот што е,е така намуртен човек како и секој претпоставен,обожава да шефува,он се знае,нели шеф е? :D
Серијата е слична на CSI Мајами и тука се разрешаваат убиства,само што оваа серија е далеку подобра според мене,ликовите се поавтентични.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Мои предлози за добри серии:
1. Криминални умови
2. Броеви
3. Монк
4. Медиум
5. Видовитиот
6. CSI
Сите се крими серии, мистерија и пресврти, во видовитиот е вметнат и хумор, поучни приказни, акција и многу интересни и оригинални приказни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky, Slims and Redhead

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Мои предлози за добри серии:
1. Криминални умови
2. Броеви
3. Монк
4. Медиум
5. Видовитиот
6. CSI
Сите се крими серии, мистерија и пресврти, во видовитиот е вметнат и хумор, поучни приказни, акција и многу интересни и оригинални приказни.
не, не, не ти ставив лајк зашто си го навела Видовитиот под бр. 5. :D Патем добар вкус имаш за серии. Освен Медиум, која никогаш не ми била интересна, другиве се топ.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
не, не, не ти ставив лајк зашто си го навела Видовитиот под бр. 5. :D Патем добар вкус имаш за серии. Освен Медиум, која никогаш не ми била интересна, другиве се топ.
Онка се броевите, не е некој редослед колку ги гледам и која ми е најомилена.
Одма лајк да ставиш! :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Еве неколку смешни серии со сличен хумор.

Happy Endings

Happy-Endings.jpg

6 пријатели учат за обрските во животот, пријателството, љубовта и како да се биде зрел возрасен човек преку различни смешни и комплицирани ситуации.


Ben And Kate

Ben-and-Kate.jpeg

Малце поинакво семејство од кое сме навикнати да гледаме на вакви ситком серии. Бен и Кејт се брат и сестра кои се подржуваат и бранат во сите ситуации во животот. Кејт има мала ќеркичка која на моменти делува позрело од нејзиниот возрасен вујко. На оваа серија, продуценти се оние на New Girl.


2 Broke Girls

2 broke girls.jpg

Две девојки со различно потекло стануваат цимерки и почнуваат да работат заедно како келнерки за да соберат пари и да започнат свој сопствен бизнис.


Hot In Cleveland

Hot in Cleveland.jpg

Глуми Бети Вајт, мислам дека тоа е доволно за да ја загледате оваа серија. Три пријателки заглавуваат во Кливланд отткако авионот наместо во Париз, ќе им слета во тој град. Старата Елка им помага на овие 40 и кусур годишни сингл жени да се "соочат со нивната возраст и убавина".

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Еве неколку смешни серии со сличен хумор.



2 Broke Girls

Отвори ја прикачената датотека 16275

Две девојки со различно потекло стануваат цимерки и почнуваат да работат заедно како келнерки за да соберат пари и да започнат свој сопствен бизнис.

кај да ги најдам, за да ги гледам:^)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Don't Trust the B**** in Apartment 23

Интересна серија,имам гледано само две епизоди и ми беше смешна :D Русокосата ми е ептен згодна можеби и таа така најмногу ми го завлече вниманието. Девојката која ја игра главната улога,се сели во Њујорк кога нејзиниот сон се оствара благодарение на една огромна компанија која ја вработува и и доделува луксузен стан во центарот на градот.Нејзината среќа не трае за долго,веднаш штом започнува со работа,компанијата пропаѓа а станот и е одземен.Таа е принудена да најде нов стан и да бара нова работа.Тука и се скрстуваат патиштата со Клои (The B**** in apartment 23) која станува нејзината нова цимерка.Но Клои има план да и го зеде капарот на секоја нејзина нова цимерка за потоа да ја натера да си замине.Таа е неморална, party девојка, девојка која е психопат (или можеби не) и голема лажга.

Don%27t_Trust_the_B----_in_Apartment_23_intertitle.png


dont-trust-the-b-in-apartment-23-dreama-walker-1.jpg


DontB.jpg