Сакам да кажам/Сакам да прашам

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
СДК ..не можам да заспијам затоа што ме боли глава ужасно многу и затоа што пак имам кошмари..... ваљда ќе претанат некогаш...ех само кога би знаела зошто воопшто ги имам би ми било многу полесно ...
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Ми се игра ема есаса,заинтересирани?
Прво јас ке го држам ластикот(wasntme)
Зошто да не играм ема есаса,поарно така може ке си исфрлам и свои а и туги фрустрации натежнати ко облак од најгустите.
Абе не се сметам за исфрустрирана,ама шта чеш кад друге мисле тако,мораш да прифатиш :eek:
Не влегов да си го исповедам денот,знам дека за исповед дневникот му е мајката.
А што има врска што пишувам кога никој не чита,а чему пишеш кад људи све знају пред тебе?
Тие знаат што е за нив најдобро,за тебе,за мене....за сите.
Има и од оние кои знаат се.
Да лакираат,фризираат,машинобравари се исто така успешни,за цвеќиња познавање ич и да не правиме муабет,психологијата исто им од од рака.
Големи љубовџии,алал вера како постигнуваат.Тоа се успешни луге а не ко некои трети.
Плус и згора на се и пријателите им завидуваат,ма ако се жалат они од пријателите,пријателите нив најмногу ги сакаат,напагале или не напагале,тие шират позитивна енергија и затоа пријателите свему свему,пак ги сакаат.
Море џаболебар арчам букви без врска,наместо да шпарам,да одам покрај својот и лебот на фамилијата да го извадам.Не да го изедам,да го Извадам.(wasntme)
Наместо да ми дојде паметот,мене нагон на гадење ми доага,фала богу не многу често.
Ете еден пример,кога ја читам Oleri овој пат нејзе ке ја земам за пример,ми доагаат позитивни нагони.
Може сум грешка но,додека сметајки се себе си за искрена,нејзе читајки ја гледам дека постои поинаква искреност.
Блага,топла...и плус со поука,без трошка лицемерие.
Во многумина постои благоста,ама нема нешто од другото што кај нејзе го има.
Кај некои има поука,ама џабе кога се полни со некоја квази филозофија,поточно нескромно мудрување.
Денес во еден пост мешам повеке теми,ама знам дека нема да ми замерите,сите до еден сте широко гради и неосудувате.(wasntme)
Ниту пак глави сечите,тоа било во времето на османлиите.
Кога почнав веке со впечатоци од членови да напомнам дека Плаото итекако ми недостасува.И таа сечеше,ама кога пресечуваше беше пресечено(барем за мене).
Се друго ке напишам во следна прилика,доколку ја имам и се разбира доколку ми се породи желбата.:D
Ајде сега на спиење,утре е нов ден.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri and slb_bobo

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Повеќе сакам да споделам една новост со вас отколку да ја кажам:frantic:frantic:frantic
немојте да мислете дека во нашата Македонија не се случуваат ретки работи?
токму една таква убава и тажна вест се случија денес
Го испратив дечко ми на погреб-да кај баба му кој ќе биде утре,за да им помогне на неговите
се случи што се случи,тој е тажен и сите се тажни денес
но се случи една очекувана работа (но не баш денес),во куќата каде што живееше баба му,живеат и неговиот прв братучед и неговата жена
епа драги мои таа жена беше трудна и влезена во последниот месец од бременоста.......
точно денес таа се породи:eek доби златна ќеркичка,која за жал се роди на овој тажен ден:(
незнам како да изреагирам,од 6 часот наутро се разбудив со тажна вест,а за чудо во 6 часот на пладне дознав многу убава вест:x
незнам што повеќе да напишам,судбината сакала така да биде....
Има една изрека: „Со смртта на еден човек, се отвора вратата на раѓањето на друг човек.“
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: monika88 and Gemini

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Таман нешто ќе ми појде и одеднаш гром од ведро небо и се‘ ќе се уништи. :place Не е фер.

Туку да ви се пофалам имам нов таблет :igra, лошото е тоа што во јуни тате ќе го донесе :(
И да, ќе одам на натпревар нешто за мода, мора да освојам некое место.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Парвати можеби лајкот значи дека се согласува со нечие мислење и како не би се повторувал/а става лајк наместо да го напише истото ...
: ) Да ама ја не збору за обичан лајк што се ставља у тему куде што се развива некоја дискусија и се брани стаф
Ја збору за сеирџиски лајк, двоица се караф а треќ тепа сеир или па фаќа едну страну само за тој што некад у некоју тему се замерила сс друу страну : ) Пример тебе некој од форум те познаа и ти се скара за нешто лично и ја од нигде да лупам лајкови : )
Манемој молим ти се, проста маса
Нели глупо изглеа да не си запознаен сс ситуацију а да лупаш лајк : )
Заеби, поздраф до тебе и тфој убаф аватар ..или па мој е поубаф ? : P ма сличан е у нијансе : )

Недеља ! слободан дн,легање,фудбал,ракија,собиранка,оу јеааа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Just Perfect

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
: ) Да ама ја не збору за обичан лајк што се ставља у тему куде што се развива некоја дискусија и се брани стаф
Ја збору за сеирџиски лајк, двоица се караф а треќ тепа сеир или па фаќа едну страну само за тој што некад у некоју тему се замерила сс друу страну : ) Пример тебе некој од форум те познаа и ти се скара за нешто лично и ја од нигде да лупам лајкови : )
Манемој молим ти се, проста маса
Нели глупо изглеа да не си запознаен сс ситуацију а да лупаш лајк : )
Заеби, поздраф до тебе и тфој убаф аватар ..или па мој е поубаф ? : P ма сличан е у нијансе : )

Недеља ! слободан дн,легање,фудбал,ракија,собиранка,оу јеааа
Не бев во тек со настаните...но сепак баш поради тоа лупа лајк...баш затоа што се согласува со таа страна....

И чисто колку да се знае...на мојот аватар му нема рамен.. :mstickle
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Некои информации ми дојдоа како лексилиум за душа. Онака из чиста мира... или немира. :unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena