Сакам да кажам/Сакам да прашам

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
27135_503360596392238_818089867_n.jpg

СДП озбилно бе, ОЗБИЛНО?! Концерти во Србија, Бугарија и Грција. А да ја вметневте Македонија некаде измеѓу?! :cenzura:cenzura
Сеа да бирам кај кои комшии да одам? |-(
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Луѓево веќе не прават разлика меѓу Дипсентрал и Дипсајд Диџејс
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
СДК увреџени персони...увреџени персони евриуер. Сфашта.

5. Официјален јазик на „Црнобело форум“ е македонскиот. Тoа значи дека сите постови мора да бидат исклучиво на овој јазик. Толеранција може да има само кога се поставува текст напишан на јазик сличен на македонскиот, но само ако тој текст е со намера да се развие дискусија и доколку не е тенденциозно насочен против форумот и против македонската култура, историја и традиции. Секое непочитување на ова правило, веднаш повлекува времено или трајно отстранување од форумот. На „Црнобело форум“ препорачано е користење на кириличното писмо, сепак доколку се злоупотреби непочитувањето на оваа препорака можни се дополнители санкции.
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
36
Неготино
Сдк нема и нема и неможам да најдам салонки со боја соодветна на мојата ташна,аууууууу:mad
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Јас сакам да си кажам само дека си ја сакам братучетка ми највеќе на свет, и знам дека и да сум барала таква братучетка да имам, сум немала да добијам, најлуда, најбудалче, најубава, најпаметна, најѕверска со најубавите очиња на свет! Што највеќе ме слуша и затоа ќе добива се што сака на светов од мене (hug)
Инаку ми се јави на мобилен од кај татко и само да ми каже дека МОРАМ во недела да спијам кај неа, значи морам, ми вика: "ајде дојди, не ја прашувај ни мајка ти дали смееш да спиеш или не, само кажи дека мораш да спиеш кај мене", и викам: "добро бе Калија зашто?" Вика: "не прашувај зашто, кажи ми само дека ќе дојдеш, значи мораш, разбираш?! Кога ќе ми кажеш дека сигурно ќе дојдеш ќе ти кажам зошто", и и викам: "океј бе ајде ќе дојдам", и се дере ко нетачна низ цела куќа урла: "јееееееееееес ќе дојде Јана у неделаааааа!" И се враќа на муабетот на мобилен и вика: "Епааа го има Чарлиевите Ангели 3ката и мораме заедно да го гледаме пошо и претодните 2 дела заедно ги гледавме" :sreken Цуцка бе будалкаааа, сонце дадино :cool: да не ја урочам само па како мене да стане, лудача :eek:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор and Gemini

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Јас сакам да си кажам само дека си ја сакам братучетка ми највеќе на свет, и знам дека и да сум барала таква братучетка да имам, сум немала да добијам, најлуда, најбудалче, најубава, најпаметна, најѕверска со најубавите очиња на свет! Што највеќе ме слуша и затоа ќе добива се што сака на светов од мене (hug)
Инаку ми се јави на мобилен од кај татко и само да ми каже дека МОРАМ во недела да спијам кај неа, значи морам, ми вика: "ајде дојди, не ја прашувај ни мајка ти дали смееш да спиеш или не, само кажи дека мораш да спиеш кај мене", и викам: "добро бе Калија зашто?" Вика: "не прашувај зашто, кажи ми само дека ќе дојдеш, значи мораш, разбираш?! Кога ќе ми кажеш дека сигурно ќе дојдеш ќе ти кажам зошто", и и викам: "океј бе ајде ќе дојдам", и се дере ко нетачна низ цела куќа урла: "јееееееееееес ќе дојде Јана у неделаааааа!" И се враќа на муабетот на мобилен и вика: "Епааа го има Чарлиевите Ангели 3ката и мораме заедно да го гледаме пошо и претодните 2 дела заедно ги гледавме" :sreken Цуцка бе будалкаааа, сонце дадино :cool: да не ја урочам само па како мене да стане, лудача :eek:
СДК:Сега ме потсети на една другарка.Ќе идела наваки и ми вика:еве а чекам братучетката да рече 'Ај остани да спииш',јас малце наудрена це напраам демек 'Не ма,да не сметам?' и она ќе рече Не ма па и ти,и јас ќе речам епа тогаш договорено:rofl
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Дали имате приметено дека децата на богатите обично им е досаден животот, не знаат што да направат, секој ден им е се едно исто, а оние од поскромните семсјтва да не речам сиромашните (послабо финасиски) се оние абициозните кои целат и успеваат.
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
СДК:Сега ме потсети на една другарка.Ќе идела наваки и ми вика:еве а чекам братучетката да рече 'Ај остани да спииш',јас малце наудрена це напраам демек 'Не ма,да не сметам?' и она ќе рече Не ма па и ти,и јас ќе речам епа тогаш договорено:rofl
Не бееее, ние си знаеме дека јас идам таму без да ги прашам моите и без да го прашам вујко ми дали им сметам или не, пошо вујко ми го поштуем повеќе и од татко ми, он ме пораснал и сегде ме шетал, сега само им се јавувам да им кажам дека спијам таму и тоа е тоа, за да не заклуќат врата не за друго, мада и да заклучат јас си знам и преку прозор да си влезам :cool: Али ја заебавав малку, викам чекај мајка ми да ја прашам, ти викам како ја прашуваш за да спиеш кај емне за викенд така и јас морам да си ја прашам мојата, а нема врска, одма кога ми кажа мораш да дојдеш, и за глупост да беше ќе отидев да спијам таму, и така сум таму скеој втор ден :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор