Сакам да кажам/Сакам да прашам

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Во овој случај е „аt“, несомнено, но...



Не се обележуваат секогаш со „at“.
Како и во се’ друго во овој „прелеп“ јазик, зависи од контекстот.

Знам .. но во овој случај е „at“. Мислам дека ретко може во некој контекст да го употребиме како In.
Фала и на двајцата. Инаку мислам дека пример за место кај што може да се употреби in е Мany fans gathered in the square to celebrate. Right? :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nighty

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Фала и на двајцата. Инаку мислам дека пример за место кај што може да се употреби in е Мany fans gathered in the square to celebrate. Right? :D

Мхм...
Како кога има собири:
Тhousands gather in the XXX city square... ова - она...

ЕДИТ: А, веќе сте расчистиле гледам. Добро е. :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
СДК, т.е. сакам да се пожалам дека многу ме нервираат и воедно, ме разочаруваат другарките што цело време прават check in. |-( Отварам пред минута фб и гледам CI прво во некоја си пекара во Велес, после саат време во кола демек на автопат, што ти ја знам. (facepalm) Значи мнооооогу се досадни...
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
СДК, т.е. сакам да се пожалам дека многу ме нервираат и воедно, ме разочаруваат другарките што цело време прават check in. |-( Отварам пред минута фб и гледам CI прво во некоја си пекара во Велес, после саат време во кола демек на автопат, што ти ја знам. (facepalm) Значи мнооооогу се досадни...
Road show си праат бе шо :D

Ај глеам сеа се сезона на апсолвентски екскурзии па им праштам :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Road show си праат бе шо :D

Абе океј тоа, јас не сум против roadtrip-от што си го прават, ама буквално за се прават CI. И тоа, 5/6 дневно, кога и да отворам фб, гледам тоа. И најтрагичното е што пречесто се случува 5/6 да се тагнат (вклучувајќи ме и мене, што значи сум била излезена со нив) и они саат време во коментари на тагот да си прават муабет, а во реалност седат една до друга. И јас ко теле ги гледам, чекам да завршат. Или во вакви моменти кога не сум со нив, се трудам да не повратам. :D
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
А тоа со тагирањето е претеризам. Стаи им ултиматум бе да не те тагираат ипак си имаш своја приватност а они ти ја откриваат/фалсификуваат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Да се надоврзам на муабетов погоре... Прееска гледам дечково напраил чек ин од кафичот кај шо се со женската и ја тагнал. Некоја минута подоцна гледам девојкава лајк му стега на чек ин-от. Па добро, излезени сте за да дремите на фб или да се видите?! :cenzura
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Да се надоврзам на муабетов погоре... Прееска гледам дечково напраил чек ин од кафичот кај шо се со женската и ја тагнал. Некоја минута подоцна гледам девојкава лајк му стега на чек ин-от. Па добро, излезени сте за да дремите на фб или да се видите?! :cenzura
После коа ќе стигнат кај него/неа, кликаат remove clothes from body, одат со маусот на паѓачкото мени Have.. и после тоа бираат каков секс сакаат. За на крај да кликнат safely remove hardware from source :D