Сакам да кажам/Сакам да прашам

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Кога другарка ќе се начука и ќе почне да повраќа:

WHEN MY FRIEND IS THROWING UP.gif

Цело друштво собрано, пиење, славење, муабетење, смеење... супер си поминав вчера на роденден, следен е мојот. (party) Нооо, in meanwhile damn exams. Gotta keep my motivation strong. Песните најдобро помагаат.

 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
27
Куманово
Иде музика и мислу дека летиф хелихоптери надвор, намaлу гу, нема ништо надвооооор : ) hah кој дик е петак кд сам јутре прву
негооо Hkakashi брат, трењираш кошарку а ке ме газиш ? дојди : )
Прееска игра на кошеви у трг протиф некои тинејџ неам појма колко ејџ имаф ,трењирале двоица, едн игра за мене : )
13 нула ги згазисмо , реализација 10 коша 3 асистенцие , брат што трењира бе појма нема од рефлекси и смислу за игру
утепа ги : ) а не сам играја мноо, три пута за три четири године : )

Абе што очи си тражија ти од октомвриску да идеш на кошеви горе. Него немора да значи дека ако трењира некој кошарку дека е много добар, треба ја да те пројду кроз руке да видиш кој е главан :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
СДП дали има некаков начин да спречам да ми доаѓаат мејлови од некаква Canadian Pharmacy? Јес да стигнуваат во џанк, ама ме нервира и тоа. А не можам да го блокирам испраќачот пошо не стигнуваат од еден мејл туку секогаш од различен, од типот на скгхпњрјм@кердгдгху.ком :mad:
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Можам да набројам на рака прстиве од една рака колку нови преводи забележав.
Сакам да кажам дека дефинитивно деновиве поради недостаток на концентрација пишувам катастрофални реченици.
Јавно извинување поради тоа.
Срам ми е дури.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Сакам да кажам дека дефинитивно деновиве поради недостаток на концентрација пишувам катастрофални реченици.
Јавно извинување поради тоа.
Срам ми е дури.
Медитирај.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
Конечно април се освести дека спаѓа во топло годишно време што се вика пролет.
Го љубам сонцето, ама ова пролетново и чинам дека дојде ден, дојде час на кеј со точачето да се курдисам јас :zelen

И ми се јадат Негро бомбони, што нема веза со муабетов.
Чао :nerd
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Кај сте бе, децо?
Силно.Светнал.Ден....Не.
A, да. Вечер Северина иде јужно да приреди невиџени спектакл.
И не знам за вас, ама јас кога бев мала, бајките беа воглавно за малтретирани девојки во скромни, ветви алишта, кои на крај си ја наоѓаа среќата во животот, а сега, во модерното општество, се со милфици што се тртат на сцена во садо-мазо костими. После децата биле лоши што се напредни. Е, ајде бе, да не ги однесат да гледаат Поточиња, наместо да штедат за Севе и двете лименки пиво врз кои ќе се балават цела вечер, изигравајќи мортуси.
Нејсе, ги сакам овие собири на ванаби интелектуалки и по некој залутан пастув на кои душичката им плаче по мишкодизачки севдалинки, ама поради некоја Х причина ја избираат оваа поприфатлива варијанта у случај „да не каже нешто лошо народот“, мех.
Највозбудлив момент: Чекаш саат време да ја пуштат единствената песна што ја знаеш, притоа филмски лижејќи ја лименката. *drum roll* Се слушаат првите ноти од горенаведената „наша“ песна, лигите нагло потекуваат врз пивото, се крева рака (или кој што стигне) во таа гужва, и почнува маестралното испуштање животински крици, како и неизбежното вртење по другар(к)и и дечковци, пропратено со испрекинати, нелогични поздрави и белобубрежни изјави на љубов.
Вечерта сите одат среќни дома по „најубавиот провод“ и утре веќе чекам слики. За доказ.

Туку, ојдох ја у бољи живот дури не ме нашол некој Бред Пит.
Адиос.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Сакам да кажам дека вчера бев на отварањето на "Лица без маски" во универзалната сала и не погрешив.Одамна не сум присуствувал на нешто вакво (филмовите во кино одамна ме презаситија).Проекцијата или претставата беше именувана под името "Филм".
Финтата е што има платно,и осветлено е од другата страна а се гледаат луѓето како силуети,а пуштаат уз тоа музика и проекции од филм кои одговараат на силуетите (плажа,Париз итн):)
Човек да се осети дека тие 30 минути е во друга димензија,нешто слично до сега не сум гледал.Секоја чест.
92736547632475.jpg


Втората прича е дека бев у Куманово и јадев предобра скара кај Жмаца ама parvati се скри да не части пиво.Ако ако.:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic and True_Blood