Сакам да кажам/Сакам да прашам

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
СДК

7006230_460s_v1.jpg
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
True_Blood се водиме за оро. Нешо коловоџа да не сакаш да бидеш? Еве и Arkantos можеш да си го земеш да ти се придружи.

(сеа не ми се вади дека имаш момак таму и дека ти е срам да признаеш оти одамна сакаш тоа)
Заеби ти момак, љубав и чеиз, ти си ми дамнешна жеља мог живота, и многу ми е криво на времето што не ти дадов шанса, сега се осеќам празна и немоќна...
Ах...:(
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Заеби ти момак, љубав и чеиз, ти си ми дамнешна жеља мог живота, и многу ми е криво на времето што не ти дадов шанса, сега се осеќам празна и немоќна...
Ах...:(
Гледам дури и маче си купила за она што планирав тепих да правам од крзното и крвта да му ја исцедам за ритуали. Порасни го поголемо, тамам повеќе крв и поголем тепих да излезе.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
Гледам дури и маче си купила за она што планирав тепих да правам од крзното и крвта да му ја исцедам за ритуали. Порасни го поголемо, тамам повеќе крв и поголем тепих да излезе.
Бенгалски тигар Бобо, какво маче, какви бакрачи...
Нека се лее крв ко што се леат мои солзи од замислата дека туѓи прсти поминуваат по твојата кожа, створена од Ерос. :|
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Бенгалски тигар Бобо, какво маче, какви бакрачи...
Нека се лее крв ко што се леат мои солзи од замислата дека туѓи прсти поминуваат по твојата кожа, створена од Ерос. :|
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: True_Blood

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
Добро бе луѓе, само јас ли сум со очи џамлии, ококорена ноќва? :unsure
Изгледа возбудата од утрешното гласање ме понесе, та еве не можам да одлучам кое костимче да го испеглам за таа пригода, на која сакам да присуствувам во први борбени редови со сВите пензионери...

И пошто ноќ е за љубење, еве ви една романтиЌна честитка:
149423_555102064524795_163331660_n.jpg
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Сакам да кажам дека ме мрзи да ја барам темана за да си кажам што ми се јаде моментално ама мене најмоментално ми се јаде ни повеќе ни помалку туку лубеница! мјамиии, таква блага, сочна, да ја гризам, на парчиња онакви со кора што се да ја јадам, да се искапам целата, да лепам ама убаво да ми биде :gladen е вака нештооо
watermelon.jpg
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Станав во 7 и 15 со цел да направам џогинг. Кога гледам се разврналоо, и секако тоа е демотивирачки за добро утро...НО се облеков излегов и направив 40 минути џогинг по дождов и можам да кажам дека поубаво чувство нема и се чудам зошто до сега не сум трчал на дожд. Од сега па натаму ми стана омилено.

Today I will do what others won't...so tomorrow I can do what others can't
Нема изговори!
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
36
Неготино
ууууууууууууууф ми се плаче ми се вриште:mad
ме разбудија во 9 саат како вампирка и го прелеаа лончето,капачето летна,главата ми чури
вауууууууууууууууу
комшииве,е затоа не сакам зграда бреееј
секој ден ама баш секој ден копаат во станот,го реновираат,од ново го прават аман бре а зградата е стара
мислам дека бруската нивна и бор машинката ми влегоа во кревет,веднаш под нашиот кревет работат
чукаат,пустат,аман веќе
разбирам секој ден работно време од 9 им било,океј не се нервирам ама и навечер до 9 им било-е тоа неможам да го сватам
плус дојде и долгопосакуваниот викенд,сака човек како човек да поспие повеќе а они исто работно време од 9 им почнува и си почнаа фино лепо да ме бушат
и мене и мојот стан
неможев веќе,трпението и толеранцијата ми завршија,станав како зомби на пижами и им се симнав
ваууууууууууууууууу цела зграда ја разбудив
викав викав и се изнавикааааав,ми викаат дека главниот на куќен совет кој живее неколку спрата подолу му кажал слободно и недела да си работат зошто на никој од комшиите не им сметале (мисле на него не му сметаат зошто се далеку од него-а ниееееееееее,ние ќе работиме со нив уште рано сабајле)
му викам епа еве сега имате поплаки,и му викам и деца имам и цел ден работам и на факултет одам и една недела успеавте да ме разбудите
а тој-ама немој комшике не сакам да се караме
и готово се изнавикав,му кажав дека јас ке разговарам со шефот на куќниот совет,и дека ке го пријавам
тие немаат осет бреее-луѓе без осет
п.с.дечко ми ми се смее,јас таква бледа,зомби во лицето сигурно сум ги исплашила,и еве ги сега не бушат,малку потивки се:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe