Колку често се самозадоволувате?

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,070
1,133
А жените треба да бидат скинати за да се самозадоволуваат, или? :unsure

Иначе, најако е кога го немам мавнато повеќе од 1 недела, и кога ќе начекам момент, БУУУМ. Така е најдобро, и има поголем филинг. Значи, за сега еднаш неделно, а као помал многу често се самозадоволував, дури и неколку пати на ден. Не е исто чувството да имаш однос со девојката и сам да се задоволиш, јас на пр. чувстувам потреба за двете работи. :sram
Не треба да бидат скинати за да се самозадоволуваат, поголем дел од жените најчесто почнуваат со самозадоволување пред да станат сексуално активни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA and Rodeo Tvrdo

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
32
Нема потреба вака јавно ова да го искажувам.
Апсолутно се согласувам. У принцип се што е у темава иде јавно после 12 на ТВ,плус се откриваат вистинските информации. Освен тоа,у принцип е морално да пишеш во темата,макар и тоа да е Не сакам да зборам за тоа :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Natenceto

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Станува збор за дркање, не за дишење. :Д

Го немам мавнато одамна, со оглед на фактот дека имам редовен секс. Но некогаш бараТ душава да го мавнам и покрај секс и се’. :playfull
а ај молим те одговори ми зошто мажите ипокрај редовен секс имаат потреба да го мавнат? мислам оргазам е оргазам така...па ако си задоволен од твојот сексуален живот од каде таа потреба за самозадоволување...многу сум љубопитна :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden, emzzy and JaMi

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
32
а ај молим те одговори ми зошто мажите ипокрај редовен секс имаат потреба да го мавнат? мислам оргазам е оргазам така...па ако си задоволен од твојот сексуален живот од каде таа потреба за самозадоволување...многу сум љубопитна :)
Пошто раката нема потреба од 45 минути,не лажира оргазми и што е најбитно,не зборува :D
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Пошто раката нема потреба од 45 минути,не лажира оргазми и што е најбитно,не зборува :D
е ај тогаш одговори ми и на ова? од каде потребата да бидеш со некој или некоја ако можеш сам да си ја завршиш работата?;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
275
663
Wherever you want me to be
е ај тогаш одговори ми и на ова? од каде потребата да бидеш со некој или некоја ако можеш сам да си ја завршиш работата?;)

Колку само сакам да го игнорирам прашањево а колку само не можам :| Значи ти го помеша самозадоволувањето со потребата да бидеш со некој. Ако добро прочитав тогаш ГАДНО се извинувам на сите женски од твое име што имаат дечковци и си се самозадоволуваат од време на време. Што не ќе да прочиташ.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
ништо не помешав не се секирај...а и немам дечко другарче имам маж...а да те поучам како повозрасна пред нечто да искоментираш оди погоре на топиков прочитај го па после коментирај...
 

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
275
663
Wherever you want me to be
ништо не помешав не се секирај...а и немам дечко другарче имам маж...а да те поучам како повозрасна пред нечто да искоментираш оди погоре на топиков прочитај го па после коментирај...
Kако прво, дадичке со маж ти незнаеш јас колку години имам па да коментираш дали си поголема од мене, а како второ прочитај го уште еднаш мојот пост па после реплицирај.