Непристоен предлог

TheWarrior

Нов член
9 октомври 2012
2
0
1
Непристоен предлог, ама пари да не се вклучени. само некого со кого имаш страст :) какви ви се мислењата, ќе прифатите?
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Наречете ме конзервативен, наречете ме идиот, па ако сакате и човек што не излегол да види бел ден, ама јас за непристоен предлог сметам се’ она што е поврзано со секс помеѓу две личности кои не се познаваат доволно.
Никогаш не сум се „осмелил“ да го побарам тоа нешто, бидејќи го сметам како навреда. А и е навреда да и кажеш на девојка дека сакаш да „и го вотнеш од сите страни“ а не си сврзал ниту две-три реченици со неа.
Што се однесува за парите, кои се спомнати во другите излагања на форумџиите... Пари нудам, за бонбонче, мастики, автомобул, леб... Сексот не е предмет, ниту „услуга“ за да се купи - бар јас така го сфаќам. Што значи не сум понудил ни тоа. Иако еднаш оддамна, во тинејџерски години, бев во „думачка“ да посетам една таква „услуга“. Среќа што Бог тогаш малку ме „здрма“ па не направив таков чекор.
И да се навратам на темава...
До сега не сум добил непристојна понуда од девојка - можеби затоа што девојките општо во моево Гратче... се малку посрамежливи :) Или можеби затоа што не сум убав, а и не многу богат :)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
До сега не сум добил непристојна понуда од девојка - можеби затоа што девојките општо во моево Гратче... се малку посрамежливи :) Или можеби затоа што не сум убав, а и не многу богат :)
А можеби е и до сосема нешто трето :)
Тоа не е ниту конзервативност,ниту идиотизам,туку сосема еден нормален аспект на свакање на работите за одредени луге со одредено размислување на нештата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
А можеби е и до сосема нешто трето :)
Тоа не е ниту конзервативност,ниту идиотизам,туку сосема еден нормален аспект на свакање на работите за одредени луге со одредено размислување на нештата.
Корекшн: нешто сосем четврто :)

И да се дополнам нешто што заборавив да кажам:
Ми се чини дека денес луѓето сексот почнаа да го разбираат на многу поинаков начин, па затоа се’ појавуваат се почесто непристојните предлози-понижувачки за луѓето кон кои се упатени истите.
А како и не би го разбирале поинаку сексот сите деца, кога постојат филмови како Френдс вит бенефитс... и сл.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheWarrior and Succubus

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Long long time ago there was a friend of mine and she gave me an offer which I refused...proudly. Јас нити сум дал, нити ќе дадам таков предлог. Го презирам тоа, вештачко е.

Оооh and I forgot to say, after the offer she was off my contacts list.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
32
А можеби е и до сосема нешто трето :)
Тоа не е ниту конзервативност,ниту идиотизам,туку сосема еден нормален аспект на свакање на работите за одредени луге со одредено размислување на нештата.
Мели драга,за атер на темава ти нудам еден виртуелен непристоен предлог. Една вечер,бирај хотел,апартман,пијалок,соба,место и време. За мене не треба ништо,тој саат ќе биде моја вечер,твоето тело ќе биде мојот хотел,твојата женскост ќе биде мојот апартман,твоите вагинални течности ќе бидат мојот пијалок,моето место ќе биде таму каде што е твоето,моето време ќе биде тоа што ти сакаш да биде. Ќе направам да го извикуваш моето име во екстаза,додека со јазикот нежно поминувам по твоето тело,грабнувајќи те силно и полудувајќи те. Потоа,одбираш цифра,понатака сме странци.
Или по шпонски:
Oj види какво дама,го оставиље сама,љеље би те јабал ко никој еј! Ко никој! Уф,тија твои гзови. Ај за 10 евра,ќе го пушиш?
Види,дури и елоквентен сум бил :D
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Мели драга,за атер на темава ти нудам еден виртуелен непристоен предлог. Една вечер,бирај хотел,апартман,пијалок,соба,место и време. За мене не треба ништо,тој саат ќе биде моја вечер,твоето тело ќе биде мојот хотел,твојата женскост ќе биде мојот апартман,твоите вагинални течности ќе бидат мојот пијалок,моето место ќе биде таму каде што е твоето,моето време ќе биде тоа што ти сакаш да биде. Ќе направам да го извикуваш моето име во екстаза,додека со јазикот нежно поминувам по твоето тело,грабнувајќи те силно и полудувајќи те. Потоа,одбираш цифра,понатака сме странци.
Или по шпонски:
Oj види какво дама,го оставиље сама,љеље би те јабал ко никој еј! Ко никој! Уф,тија твои гзови. Ај за 10 евра,ќе го пушиш?
Види,дури и елоквентен сум бил :D
ке дадам прво предност,место мене slb_bobo да ти одговори :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јас не одговорам онаму каде што не сум повикан. Да беше наменето за мене ќе беше моето име на почеток.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Јас не одговорам онаму каде што не сум повикан. Да беше наменето за мене ќе беше моето име на почеток.
Јас те повикав :)
значи си повикан место мене да одговориш на ова
Мели драга,за атер на темава ти нудам еден виртуелен непристоен предлог. Една вечер,бирај хотел,апартман,пијалок,соба,место и време. За мене не треба ништо,тој саат ќе биде моја вечер,твоето тело ќе биде мојот хотел,твојата женскост ќе биде мојот апартман,твоите вагинални течности ќе бидат мојот пијалок,моето место ќе биде таму каде што е твоето,моето време ќе биде тоа што ти сакаш да биде. Ќе направам да го извикуваш моето име во екстаза,додека со јазикот нежно поминувам по твоето тело,грабнувајќи те силно и полудувајќи те. Потоа,одбираш цифра,понатака сме странци.
Или по шпонски:
Oj види какво дама,го оставиље сама,љеље би те јабал ко никој еј! Ко никој! Уф,тија твои гзови. Ај за 10 евра,ќе го пушиш?
Види,дури и елоквентен сум бил :D