Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Научив дека не можам секогаш да очекувам другите да ги почитуваат моите чувства, иако јас ги почитувам нивните. Да бидеш добар не гарантира дека и другите ќе бидат добри исто така. Само треба да научиш како да се контролираш и да одбереш каква личност ќе бидеш. А за другите, можеш само да одбереш дали ќе ги прифатиш или оставиш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and Farfalla

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
За промена денес станав подоцна.
За промена денес ќе мислам само на денес. Не на утре, задутре, или на неколку месеци понатаму.
За промена денес ќе почнам повеќе да верувам.
За промена денес ќе пробам да ги изнајдам сопствените причини за неуспех.
За промена вечер ќе облечам чипкана гаќа. Не за него, ами за мене.
Редно беше да соберам малку храброст. Колку за промена.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сакам да кажам...утре на испит очекувам да ни дадат некои задачи за кои ќе треба да напишиме огромни кодови, а компјутерите ќе бидат бавни ко трактор и кога по којзнае кој пат ќе се пожалиме дека се бавни и не се стигнува да напишеш (и дека губиме по 15 мин. од испитот додека ги симниме задачите од сервер и да уклучиме работна околина за пишување) повторно ќе ни кажат „Колеги, ако знаевте ќе бевте готови за 15 мин.“. Е нив да ги видам да напишат такви задачи за 15 мин.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Имам одлична меморија..кога велам дека не се сеќавам тоа значи дека не сакам да разговарам на таа тема..;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
СДП Ми кажа некој дека ќе имало наскоро чартер летови до Милано за 20 евра. Демек, веќе многу луѓе резервирале, сите летови за октомври и ноември биле резервирани. Знае некој дали е вистина? Некако, тешко ми е да поверувам.
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Сакам да кажаааам дека боље одмор у живот не сум имала и уште трае што е најинтересно :wavespin И уште нешто сакам да си кажам де, Мајорон за никој не го менвам (inlove) Сега ми е дечко за озбилно веќе, мислам дека :sreken А срцка шо велиш? The_Mayor (hug)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
СДП Ми кажа некој дека ќе имало наскоро чартер летови до Милано за 20 евра. Демек, веќе многу луѓе резервирале, сите летови за октомври и ноември биле резервирани. Знае некој дали е вистина? Некако, тешко ми е да поверувам.
Прво да ти кажам дека не сум запознаена и неможам да ти помогнам.
А да отвореше тема за ова,ем побрзо ке добиеше одговор,оти ке ти беше прашањево цел ден на насловна,освен ако не стигнат седум осум нови вести :D ...ем ке си имаше тема плус.(hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger and Lady*

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,419
1,153
СДП Ми кажа некој дека ќе имало наскоро чартер летови до Милано за 20 евра. Демек, веќе многу луѓе резервирале, сите летови за октомври и ноември биле резервирани. Знае некој дали е вистина? Некако, тешко ми е да поверувам.
Треба да има преку Wizz Air
Можеш да си провериш тука http://wizzair.com/en-GB/Search и за датуми и за цени и за резервации
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger
Статус
Затворена за нови мислења.