Љубовта и разликата во годините

KaMa(

Полноправен Член
1 јули 2012
42
32
18
Си имам доста рестрикции на таа тема. Од секогаш сум имал проблеми што воопшто да зборувам со некоја 7-8 години помлада од мене.
Идеално би ми било со постара ама постарите често сакаат уште постари.
Ќе си почекам прво да... остарам, I guess.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
има разлика,ама ептен ретки се ситуациите каде што не е битна разликата во годините.најдобро е да е 4 години разлика - или +.дали женското постаро или машкото не е важно.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Јас и дечко ми сме разлика 10 години. Јас сум 19, тој 29г...Во врска сме 3 години. И планираме секако на поголемо нешто да одиме пр. брак :))) Секако се во свое време (Прво јас со факсот да завршам )...Се е до разбирањето. Двајца личности што се сакаат што имаат заеднички работи, забавно им е кога се заедно..Тогаш...не се гледат разликите...Има многу мали дечишта што уште не знаат гаќите да си ги дигнат сами, мислам за машкиот пол, а во главата им е само сексот, а убави симпатични...е такви мислам девојки не ви требаат...А личности што ќе знаат колку вредите, ќе ве ценат, почитуваат и сакат...Вреди да ги имате покрај себе....Не велам дека има возрасби што се досадни, но сите не се исти....Во секој случај јас сум за поголема разлика во годините, затоа што ворасните навистина размислуваат за своите постапки, и секоја постапка каква последица носи...А дечиштата што, ќе остават бремена сама, да си чукаш главата, затоа што уште се татини синчиња....
за жал кај нас во градов е сосема обратното .. се гледа на такви типци и типци што имаат пари .. а оние останатите што на прво место не му паѓа тоа на глава .. воопшто не ги ни гледаат .. за жал :)
 

ecka

Староседелец
15 јули 2012
7
5
1,003
НЕ Е БИТНА РАЗЛИКАТА, јас имав две момчиња (inlove) (не во исто време) едниот беше од мене постар 11г а другиот беше дупло од мене... и беше најубаво со нив... многу научив, многу љубов, внимание, почит си добив... и постоеше стабилност... што според мене тоа е клучно за една врска... штета што немаше можност втората да се исполни до крај :bajbaj
postarite osobi znaat da cenat i ponekogas se iskreni razlikata vo godini ne e vazna i da si so nekoj postar od tebe za edna vecer i da imate intimni odnosi veruvaj deka nema da mu izleze od usta i da pocne da kazuva a da e nekoj malisan ke doznae celo skopje jas bev vo vrska so postar od mene jas imav 18 a toj 32 i mi bese super kako avantura ama se razdelivme posto toj zivee vo germanija i moravme da se razdelime vo vrska bevme 1 godina ama taa vrska zavrsi sega sum mazena ama taa vrska nema nikogas da ja zaboravam duri i da mi kaze razvedise jas bi se razvela i bi mu se vratila nemu...

Што мислите машкото да има 20 а женското 14
Машкото сеа само што напуни 20на фебруари а женското у мај 15(прашува една моја другарка)Дали вие би оделе така....
ako si se sakaat nema sram ili strav razlikata vo godini moj sovet
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
postarite osobi znaat da cenat i ponekogas se iskreni razlikata vo godini ne e vazna i da si so nekoj postar od tebe za edna vecer i da imate intimni odnosi veruvaj deka nema da mu izleze od usta i da pocne da kazuva a da e nekoj malisan ke doznae celo skopje jas bev vo vrska so postar od mene jas imav 18 a toj 32 i mi bese super kako avantura ama se razdelivme posto toj zivee vo germanija i moravme da se razdelime vo vrska bevme 1 godina ama taa vrska zavrsi sega sum mazena ama taa vrska nema nikogas da ja zaboravam duri i da mi kaze razvedise jas bi se razvela i bi mu se vratila nemu...

Ако смеам да те прашам, зошто си се омажила тогаш?
 

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Годините и не се толку битни ако се на исто ниво во размислувањата и двајцата.
Многу е интересно што се уште постои она размислување дека морало дечкото да е постар од девојката.
А зошто кога се си зависи од самиот човек.
Секоја девојка копнее по зрело машко кое зрело размислува и на некој начин го смета за стабилен.Но сепак можам да речам дека има машки што многу позрело размислуваат од некои постари.Навистина се е тоа индивидуално.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Годините и не се толку битни ако се на исто ниво во размислувањата и двајцата.
Многу е интересно што се уште постои она размислување дека морало дечкото да е постар од девојката.
А зошто кога се си зависи од самиот човек.
Секоја девојка копнее по зрело машко кое зрело размислува и на некој начин го смета за стабилен.Но сепак можам да речам дека има машки што многу позрело размислуваат од некои постари.Навистина се е тоа индивидуално.
мм .. ме бендиса :)
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,927
1,133
некаде во длабочините на темнината
Годините и не се толку битни ако се на исто ниво во размислувањата и двајцата.
Многу е интересно што се уште постои она размислување дека морало дечкото да е постар од девојката.
А зошто кога се си зависи од самиот човек.
Секоја девојка копнее по зрело машко кое зрело размислува и на некој начин го смета за стабилен.Но сепак можам да речам дека има машки што многу позрело размислуваат од некои постари.Навистина се е тоа индивидуално.
се слагам со твоето мислење
годините не се бидни според мене
ако вербата и слогата ги има годините не се битни :)