Dexter

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
Слушав позитивни критики за серијава,ама никако да седнам да ја гледам..некако ми изгледа премногу напнато и што знам со насилничка содржина...
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Па вака на прв поглед изгледа као да е така...ама не е многу насилничка баш напротив мислам дека секој може да ја гледа :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Glorry

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Најдобрата серија што некогаш е снимена! Самиот главен лик Декстер е неповторлив и оригинален. Главната замисла е уникатна, Декстер работи во полицискиот департмен на Мајами како криминолошки експерт за крв, но вооедно е и сериски убиец кој убива други убици и со тоа носи правда во светот.
Гледајте ја, нема да зажалите! Секоја сезона е се подобра и подобра ;)
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Да и по најново ке се снимаат уште 2 сезони а актеров главен ги уценил со дупло поголем хонорар и они прифатиле пошто нормално тој ја прави серијата толку добра колку што е:)
 

Lorejn

Полноправен Член
15 февруари 2012
68
82
18
Да и по најново ке се снимаат уште 2 сезони а актеров главен ги уценил со дупло поголем хонорар и они прифатиле пошто нормално тој ја прави серијата толку добра колку што е:)

Епа тој знае дека им е потребен и може да си ги уценува колку сака, само да видиме до каде ќе прифаќаат.
Треба да ги досимнам сезоните што не ми се изгледани, нешто на Fox Crime следев, сега пак го даваат навечер, ама репризи. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Епа еве за последни као 2 сезони му прифатиле и мислам дека тоа ке биде тоа, дека толку ке има :).. инаку според мене оправдано им бара повеке он ја праи серијата инаку би била просечна:)
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Од денес почнувам да ја гледам:nasmevkaСите ми зборат дека била ептен добра серијава,па да видам дали е стварно така:jazice
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Од денес почнувам да ја гледам:nasmevkaСите ми зборат дека била ептен добра серијава,па да видам дали е стварно така:jazice
аууууууууууууууууууууу да ја глеаш обавезно !!! блазесити ејјјјј колку убајни ке имаш за гледање:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Jас само прва сезона ја изгледав, втора неможев да ја најдам и така серија си ја оставам за летото.
Инаку многу добра серија, ја изгледав прва сезона некаде за една недела и ја гледав околу 23-24 часот.
A ратунита наутро ептен ми се допаѓа :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger and Hexasto