1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Dexter

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Hexasto, 16 февруари 2012.

 1. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  dexter6-key-art_510.jpg

  Сериски убиец на сериски убици, една од најдобри серии во последните години :)
   
  На МериСелест му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Слушав позитивни критики за серијава,ама никако да седнам да ја гледам..некако ми изгледа премногу напнато и што знам со насилничка содржина...
   
 3. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Па вака на прв поглед изгледа као да е така...ама не е многу насилничка баш напротив мислам дека секој може да ја гледа :)
   
  На Glorry му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Најдобрата серија што некогаш е снимена! Самиот главен лик Декстер е неповторлив и оригинален. Главната замисла е уникатна, Декстер работи во полицискиот департмен на Мајами како криминолошки експерт за крв, но вооедно е и сериски убиец кој убива други убици и со тоа носи правда во светот.
  Гледајте ја, нема да зажалите! Секоја сезона е се подобра и подобра ;)
   
  На warr, Hexasto, Selma и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Да и по најново ке се снимаат уште 2 сезони а актеров главен ги уценил со дупло поголем хонорар и они прифатиле пошто нормално тој ја прави серијата толку добра колку што е:)
   
 6. Lorejn

  Lorejn Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  82
  Епа тој знае дека им е потребен и може да си ги уценува колку сака, само да видиме до каде ќе прифаќаат.
  Треба да ги досимнам сезоните што не ми се изгледани, нешто на Fox Crime следев, сега пак го даваат навечер, ама репризи. :)
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Епа еве за последни као 2 сезони му прифатиле и мислам дека тоа ке биде тоа, дека толку ке има :).. инаку според мене оправдано им бара повеке он ја праи серијата инаку би била просечна:)
   
 8. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Од денес почнувам да ја гледам:nasmevkaСите ми зборат дека била ептен добра серијава,па да видам дали е стварно така:jazice
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  аууууууууууууууууууууу да ја глеаш обавезно !!! блазесити ејјјјј колку убајни ке имаш за гледање:)
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Jас само прва сезона ја изгледав, втора неможев да ја најдам и така серија си ја оставам за летото.
  Инаку многу добра серија, ја изгледав прва сезона некаде за една недела и ја гледав околу 23-24 часот.
  A ратунита наутро ептен ми се допаѓа :D
   
  На DarkPassenger и Hexasto им се допаѓа ова.

Сподели: