Црн Петок за Македонија!

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Јас не реков дека сето ова е лага или дека накрај ќе испадне пу пу неважи.
Еве Aristokrat знае, од искуство зборувам дека не мора да значи дека се сите вмешани во убиството.
Сигурно девојчето не му го чистело оружјето на убијците. Ќе ги испитуваат сега, да не нешто биле сомнителни, вака така ова она, сум поминала :D
кажаа дека од 20те приведени сите биле соучесници,им помогнале нелегално да избегаат од државава и сите тие пропратни криминалски работи за кои појма немам:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Јас не реков дека сето ова е лага или дека накрај ќе испадне пу пу неважи.
Еве Aristokrat знае, од искуство зборувам дека не мора да значи дека се сите вмешани во убиството.
Сигурно девојчето не му го чистело оружјето на убијците. Ќе ги испитуваат сега, да не нешто биле сомнителни, вака така ова она, сум поминала :D
А зарем ке го апсат па баш девојчето ако не е вмешано..има многу работи и за нејзе...:) Можеби им се правела како другарка за да им бидат во чекор ;)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
кажаа дека од 20те приведени сите биле соучесници,им помогнале нелегално да избегаат од државава и сите тие пропратни криминалски работи за кои појма немам:zelen
А зарем ке го апсат па баш девојчето ако не е вмешано..има многу работи и за нејзе...:) Можеби им се правела како другарка за да им бидат во чекор ;)
Тешко нив!! Сега ги видов какви се лелеееееееееееееееееееее..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
А зарем ке го апсат па баш девојчето ако не е вмешано..има многу работи и за нејзе...:) Можеби им се правела како другарка за да им бидат во чекор ;)
и уште нешто...кажаа дека поголем дел од приведените се меѓу 22-25 години , што значи полнолетно е девојчето, т.е. девојката
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Е стварно не ја сфаќам Македонштината и потребата се’ да сметаме за теорија на заговор. :^)
Не се враќаат убиениве што не се враќаат, ама да дадеме еднаш шанса да се реши нешто без шпекулации.
Кога беа убиени секакви приказни имаше. Знаевме сите потајно кои се способни за вакви работи, ама ај, молчевме дури не се покаже на дело. Е сега кога се покажува на дело, одма идеме на теорија на заговор против Македончето #2 т.е. „Не се тие, ама само ни перат мозок.“ Да бре, а ние најпаметните само седиме и инстинктивно ја знаеме вистината.
Да, ни перат мозок на големо, ама не верувам дотолку за вакво нешто, ќе им текне па ајдее, ќе најдеме љунги со оружје, ќе им влеземе дома и ќе кажеме тие се. ДНК не е невозможно да се најде, посебно ако ја има во колата и се совпадне, а сигурно ја има со оглед на тоа што не постои љунга што не плука низ заби кога дрнда, воланот, седиштата, се’ содржи ДНК, сигурно не го измиле возилото пред да го остават таму. Ќе тестираат и чаури и мал милион други работи.
Плус УЧК се како што се гледа на сликите, ништо не ме чуди од таквите.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Е стварно не ја сфаќам Македонштината и потребата се’ да сметаме за теорија на заговор. :^)
Не се враќаат убиениве што не се враќаат, ама да дадеме еднаш шанса да се реши нешто без шпекулации.
Кога беа убиени секакви приказни имаше. Знаевме сите потајно кои се способни за вакви работи, ама ај, молчевме дури не се покаже на дело. Е сега кога се покажува на дело, одма идеме на теорија на заговор против Македончето #2 т.е. „Не се тие, ама само ни перат мозок.“ Да бре, а ние најпаметните само седиме и инстинктивно ја знаеме вистината.
Да, ни перат мозок на големо, ама не верувам дотолку за вакво нешто, ќе им текне па ајдее, ќе најдеме љунги со оружје, ќе им влеземе дома и ќе кажеме тие се. ДНК не е невозможно да се најде, посебно ако ја има во колата и се совпадне, а сигурно ја има со оглед на тоа што не постои љунга што не плука низ заби кога дрнда, воланот, седиштата, се’ содржи ДНК, сигурно не го измиле возилото пред да го остават таму. Ќе тестираат и чаури и мал милион други работи.
Плус УЧК се како што се гледа на сликите, ништо не ме чуди од таквите.
Точно.
Уште дента кога кажаа на ТВ дека се петмина убиени, сите знаевме дека убијците се албанци. Никој не би ме убедил дека не мислел така.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
Или пак си најдоа некои жртви поради нелегално оружје па сега нив ќе ги местат за убиството само да го смират народот.Искрено не се за верување
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Или пак си најдоа некои жртви поради нелегално оружје па сега нив ќе ги местат за убиството само да го смират народот.Искрено не се за верување

:nah Зарем сме сами на свтов...мислиш дека одлуката ке помине не прогледана од светот ....Вакво нешто нема никакви шанси...
Зашто мислите дека си игра државата...Луге ова не е играчка...нема никакви шанси да е ова што го збориш...Ако недај боже што чисто сумњам тоа е вистина јас се селам од државава во рок од 5 мин...Ама нема никакви шанси....Зашто да не веруваме...Зашто еднаш не се согласиме и не ги гледаме работите како што се него измислуваме 300 приказни
 

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
:nah Зарем сме сами на свтов...мислиш дека одлуката ке помине не прогледана од светот ....Вакво нешто нема никакви шанси...
Зашто мислите дека си игра државата...Луге ова не е играчка...нема никакви шанси да е ова што го збориш...Ако недај боже што чисто сумњам тоа е вистина јас се селам од државава во рок од 5 мин...Ама нема никакви шанси....Зашто да не веруваме...Зашто еднаш не се согласиме и не ги гледаме работите како што се него измислуваме 300 приказни
Не верувам зашто за многу работи не беа искрени,е заради тоа.Приватно некои од тие службени лица кажуваат други работи
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum