Црн Петок за Македонија!

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
За утре закажан протест за поддршка на осомничените убијци

Интернет порталот на албански јазик Порталб за утре најави мирни протести под наслов „Стоп на монтираните случаи“.​

getImageThumbnail.axd

Порталот пренесува иницијатива промовирана на социјалната мрежа Фејсбук во која се бара државата да прекине со случаи во кои Албанците се наводни невини жртви.

Во најавите се повикуваат и сите граѓани на Македонија да ги поддржат уапсените, кои од МВР се обвинети за верски тероризам. Меѓу оние кои што повикуваат на протести за поддршка на обвинетите за тероризам и убиство на петтемина кај Смиљковското езеро има и вработени во државни институции, еден од нив работи во Антикорупциската комисија.

Протестот зад кој најверојатно стојат неколку верски групации, треба да се одржи по петочната молитва при што демонстрантите ќе маршираат од Јахја Паша џамијата до Основниот суд Скопје еден.

Јахја паша џамијата во јавноста е позната како еден од трите верски објекти кои неколку години не се под контрола на исламската верска заедница, а во неа своја молитва одржувале дел од уапсените за велигденскиот масакр. Протестот не е најавен во министерството за внатрешни работи. /www.kanal5.com.mk
03.05.2012, 18:26
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Еве ги мирните протести. Недоквакана, неписмена раја.
Ќе си ја остварат целта како и секогаш, гледам јас. Битно ние да бидеме во добрососедски односи де.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Срамота...Леле више сум толку нервозна што ми иде да се иселам од државава...Каде ни ги убиваат децата ,па уште имаат лице и да протестираат,и да мора јас на ова сонце со автовусот да го вртасм цело Скопје за да стигнам до центар...Место да се бутнат дома и да се засрамат што незнаат ништо паметно освен да убиваат тие протестираат.....Само логор еден и ништо друго не помага више!!! :mad:
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Ме расплака. И денес некако ми е црничок петоков :place
cry-cry-cry.gif
 

Македонец

Староседелец
14 февруари 2012
315
440
1,063
Уапсен во „Монструм“: Не требаше децата, требаше да се удри по полицајци
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Јас се спремам петок на Боб Марли во парк оно протести најавени низ цела Македонија,повторно како тој во Чаир за во петок:eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Јас се спремам петок на Боб Марли во парк оно протести најавени низ цела Македонија,повторно како тој во Чаир за во петок:eek
Не е можно...какоо пак во петок..Лелелеее ке се обесам :mad:
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Уапсен организаторот на петкратното убиство кај Смилковци


smilkovskoezero.jpg

Алија Шукри кој важи за ментор и лидер на лицата извршители на масакрот кај Смилковското езеро е уапсен и прифатен по извршена екстрадиција од Косово во Република Македонија.
Шукри по кого бепше распишана потерница за случајот Монструм кој беше во бекство сега е сместен во затвор.
Веста први ја објавија албанските портали, а судски извори потврдија. МВР се уште не информира за случајот.