Дали врска на далечина може да успее?

scarstone

Староседелец
15 април 2013
22
25
603
Ако важи онаа 300 луѓе - 300 чуда, истото би требало да важи и за парови. Лично познавам три пара коишто одржуваа врски на далечина во периоди меѓу 1 и 3 години, па денес се во среќни бракови, коишто сè уште траат. И плус уште два пара коишто одат натака, ама не би да прогнозирам, не се знае утрето што носи. Да, зборувам за партнери во различни држави. Ако се има желба да се одржи врската, истата ќе се одржи. Треба да се имаат челични нерви, компромис и доверба, но зарем истото не треба да го има и во врските меѓу партнери од исто место...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden and Saladin

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Нормално дека да ако и двајцата се согласуваат имаат желба и сакаат да биде нешто од таа врска ќе се сретнат ке се видат и ќе си одлучат за живеење што како ;)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Зависи за каква далечина станува збор. Ако станува збор за двајца што се во различни градови во иста држава би рекла дека може, ако се од различни земји не баш. Се е до тоа колку некој сака да биде со личноста што му значи и колку посветен би бил во врската. :)
 

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
Може, ако двајцата се согласуваат. Додека се школував во русија, бев со еден дечко, русин. Живеев во русија тогаш.
После кога се вратив во мк, тој рече дека несака врска на далечина. Дека нејќе да дојде во македонија, а јас сакав да се вратам, долги години живеев таму, и сакав да се вратам во мојата земја.