Љубовта и разликата во годините

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
Некој ќе каже дека не се битни годините ,меѓутоа битни се многу ,пошто на почетокот се е убаво розево ,сјајно све цвета ,сум имала тип кој беше постар од мене 8 години , бев малечка се заљубив во него во најубавите години ,кога човек не е ни возрасен ни дете 16-год.беш убав згоден ,убава насмевка толку бев затрескана во него што тие што беа мои врсници не ме ни интересираа , така да единствена ствар му беше на памет сексот и ништо друго ,џабе беа тоа големи разлики во години , убаво беше на почеток ,ал покасно он си имаше други сваќања и други гледања кон животот ,а јас други и не функционираше како што треба , жалам што воопшто допуштив да влезе во мојот живот и да уништи дел од мојата младост . Покасно се дружев со мои врсници и видов у што е разликата , нашата врска имаше многу смењее,зезанции и неостварени сонови .Затоа девојки немојте со постари да се плеткате колку и да изгледаат убаво и совршено , многу ќе ве чини и многу ќе бидете повредени одошто среќни .И најдобра разлика е до 5 години а повише Не . :rolleyes
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: UnFleur

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
И најдобра разлика е до 5 години а повише Не . :rolleyes
Ова да. Јас за 5-6 години да е постар би прогледала низ прсти... ам 10тина години :nah
Инаку, за мене најсоодветно е врсник.
И не се согласувам дека љубовта не знае за граници. Се си има своја граница... така и љубовта.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Јас лично не ми можела да бидам во врска со постар од мене 7-8 години... Немаме исти погледи кон животот, јас сакам други работи, тој други... нема да функционирам јас во таква врска, ќе ми биде многу глупаво... а имам е една другарка што оди со 21 година постар маж од неа, и мене не ми стои воопшто убаво, тој несака да излгуваат, а таа пак сака, на него сето тао му е веќе иживеано, го поминал, но на неа не.. А пак заедно се 4 ипол години, и јас незнам како издржаа до сега...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Мојот дечко е помал 2ипол години :giggle Пред да го запознаам него (пред година ипол), немав врски ниту пак сакав да имам. Но тој ми го смени погледот кон љубовта, всушност ме научи да сакам и да ги прифатам и искажам моите чувства :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno and Prashina

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Секој си ги знае своите граници на толеранција.
За мене искрено првично е тажна, а потоа смешна помислата на тие врски со енормни разлики во години.

Што ќе се случи кога ќе поминат неколку години, кога ќе дојдат до израз вистинските лица на замаглената наводна страст?
Он ќе ја прати сосотјбата во Сирија, секојдневна маршута ќе му биде до локалната аптека, а она ќе зјае и поукнува сексипиљави момци на ФБ надевајќи се дека ќе се стискаат во некоја собичка додека го гледаат најновото продолжение на Твајлајт...:nah

Едноставно против некои природни закони не се иде и не се лупа глава у Ѕид...let`s face it!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
Љубовта нема граници. Кој мисли дека има нека дојде да ги види моите родители. 11 години разлика, заедно од кога мајка ми имала 22, а татко ми 33. Тешко им било? Да, ама ако сакаш некого толку многу што ти го исполнува срцето и животот и се друго, ќе се бориш за да останеш со таа личност.

Инаку јас не би можел да зборам, моментално сум 2.5 години со моја врсничка, и можам да кажам дека убаво си се согласуваме и ги имаме истите цели во животот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO and Blondie

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Љубовта нема граници. Кој мисли дека има нека дојде да ги види моите родители. 11 години разлика, заедно од кога мајка ми имала 22, а татко ми 33. Тешко им било? Да, ама ако сакаш некого толку многу што ти го исполнува срцето и животот и се друго, ќе се бориш за да останеш со таа личност.

Инаку јас не би можел да зборам, моментално сум 2.5 години со моја врсничка, и можам да кажам дека убаво си се согласуваме и ги имаме истите цели во животот.
Бла, бла....Уште Саваш и женска му Надидан фалат у позадина и потресителна музика од сцената кај шо ја убиваат Ананди...За таман да биде приказот на љубав за сва времена!

Абре не ме зезај...
11 години може да се голтнат, јас нив и не ги дефинирам како енормно. Моето излагање беше за дупла разлика, за ситуации кога ќе ги видиш да се преиспитуваш шо не е во ред со тебе оти си мислел дека се татко и ќерка во прошетка до некоја слаткара :nah
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Реми and marjan

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
нема врска годините јас на пример сум помал од девојката 4 год па со;) ако се лажиме :D не мислам нема врска ако се работи до 10-12 години
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
Бла, бла....Уште Саваш и женска му Надидан фалат у позадина и потресителна музика од сцената кај шо ја убиваат Ананди...За таман да биде приказот на љубав за сва времена!

Абре не ме зезај...
11 години може да се голтнат, јас нив и не ги дефинирам како енормно. Моето излагање беше за дупла разлика, за ситуации кога ќе ги видиш да се преиспитуваш шо не е во ред со тебе оти си мислел дека се татко и ќерка во прошетка до некоја слаткара :nah
Само за да ти биде комплетна позадината...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: True_Blood and marjan