Љубовта и разликата во годините

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
149
139
43
26
Што мислите машкото да има 20 а женското 14
Машкото сеа само што напуни 20на фебруари а женското у мај 15(прашува една моја другарка)Дали вие би оделе така....
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Ако е вистинска љубов, тогаш можеби вреди.Иако не верувам дека е до тоа.Нормална машка особа на 20 години се знае што бара од една врска, а дамата како да е премногу млада за да се впушта во таква љубовна авантура со така повозрасен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina, She and Marrie

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Се согласувам со Шмекси. Разликата е голема. 20годишен дечко се знае што сака и мисли.
Можеби и не е толку голема, другарка ти да беше поголема, но вака... :) Нека си се тргне со повреме :)
 

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
149
139
43
26
Се согласувам со Шмекси. Разликата е голема. 20годишен дечко се знае што сака и мисли.
Можеби и не е толку голема, другарка ти да беше поголема, но вака... :) Нека си се тргне со повреме :)
Она нешто му спомнла за односи малку така зборувале и послем ја сменил темата и рекол ај да не зборуваме за оваа уште е рано..:/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Што мислите машкото да има 20 а женското 14
Машкото сеа само што напуни 20на фебруари а женското у мај 15(прашува една моја другарка)Дали вие би оделе така....

Оваа врска не би траела подолго од неколку месеци. Девојчето според годините е прва па и втора година средно. А ан дечкото во тие години хормоните му вријат, си има потреби кои девојче на 14 години не верувам да може да ги задоволи. Доколку имаат врска тие двајца, истата ќе трае кратко како што реков, едно поради претходно спомнатата причина, друго поради различните интереси, ќе има несогласувања. Јас сум навистина против, да е девојчето 20 а тој 25 тоа е друга приказна, али 15 годишна со 20 годишен е многу многу друго :eek
На другарка ти ова и се години кога треба да се зафркава, да флерута, да излегува и дружи али со врсници :)