1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Љубовта и разликата во годините

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од lady_blue, 14 февруари 2012.

 1. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,419
  Или колку навистина љубовта не познава граници?
  Која е најсоодветна, прифатлива, потребна, нормална, пожелна разлика во годините?
  Што помислувате за врска помеѓу постара жена и помлад маж и обратно, за прилично постар маж и млада жена?
   
 2. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Ми се има случено да се загледам во дечко 9 години постар од мене (јас 21 тој 30) и некако не ми функционираше сето тоа,баш поради големата разлика во години...он си го изживеал ноќниот живот а ја тек почнувам да го живеам, да правам глупости и според него некои незрели работи...
  Сепак мислам дека идеална разлика,според мене е машкото да е 3-4 години постаро од девојчето.
   
  На Nikola Ilievski, TIGERWOMAN31SK и Sugar им се допаѓа ова.
 3. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  752
  НЕ Е БИТНА РАЗЛИКАТА, јас имав две момчиња (inlove) (не во исто време) едниот беше од мене постар 11г а другиот беше дупло од мене... и беше најубаво со нив... многу научив, многу љубов, внимание, почит си добив... и постоеше стабилност... што според мене тоа е клучно за една врска... штета што немаше можност втората да се исполни до крај :bajbaj
   
  На gabi96, ●Untouchable°, Prashina и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Deadelina93

  Deadelina93 Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  107
  voopsto ne e bitna razlikata vo godinite..decko mi e postar 7godini i ne se zabelezuva nekoja golema razlika samo ponekogas znae da kaze "sum go pominal toa,ti zboruvam od iskustvo" ...mislam deka koga nekoj se saka navistina nema pravila...
   
  На ●Untouchable° и LMFAO им се допаѓа ова.
 5. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Јас сметам дека баш Е битна разликата во години..Имав нешто со еден постар од мене 8 години и како што кажа Мила Кунис не беше најпријатно тој си имаше свои интереси(ако се разбираме),посериозни работи,а јас тинејџер си го живеам максимално животот и не идеше,па секој по свој пат.
   
  На Sugar и Mila Kunis им се допаѓа ова.
 6. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  „Љубовта“ не познава граници.Бар така некои викаат.Всушност не знаеме дали постои љубовта и нема баш конкретна дефиниција за љубовта.Па затоа нема тука некои големи размислувања.Одговорот е едноставен.
  Би си дозволил да имам врска со девојка со која што нема да имам проблем со законот и која што ќе се однесува соодветно према моите години или поконкретно кажано, без детски сцени и драми на сред улици, молења колења и слично :)
   
  На Prashina и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 7. MonnY

  MonnY Нов член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Па и не е толку битно.. :) јас и мојот дечко сме 8 години разлика па супер си оди, многу работи научив од него... ;)
   
  На LMFAO му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Deadelina93

  Deadelina93 Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  107
  Idealna veza: - Pricate kao najbolji prijatelji - Glupirate se kao deca - Svadjate se kao da ste u braku - Branite jedno drugo kao brat i sestra!!

  tocno taka(sega go vidov na fb)
   
  На Prashina и MonnY им се допаѓа ова.
 9. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Сигурна сум дека според мене не би била идеална разлика доколку девојката да е поголема од дечкото. Може, една година. Но.. А според мене идеална врска е од 1 година па нагоре, но не да се претерува. Девојката да е 20, а дечкото, читај старец 40.

  Јас со мојот дечко сме разлика 3 години, и супер ни оди.
   
 10. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
  И те како е битна разликата од еве да речеме 10+ години.
  Дефинитивно интересите и гледиштето кон животот се различни.
  Еве да речеме 20 годишна девојка е со 32-3 годишен маж. Ќе функционираат одредено време, година, две, три, ама се сомневам за повеќе. Тој ќе сака фамилија да создаде, а на 20 години знаеме дека целта не ни е таа.
  Тој поминал многу повеќе во животот. Се што на 20 години е интересно, на 30 е детска глупост.
  Не сум за волкавата разлика помеѓу партнерите.
   
  На Sugar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: