VALUTi

Komiti87

Нов член
13 август 2018
1
0
1
34
Станува збор за наша македонска група од 5 млади музички ентузијасти, кои целат кон развивање на музичката индустрија во Македонија.
Овие ликови конкретно сакаат да го вметнат „новиот звук“ во нашата земја. Станува збор за Трап хип-хоп, кој што моментално доминира насекаде, поготово во Америка.
Артистите на ваквата музика кај нас речиси се бројат на прсти, па зошто да не се даде шанса и на овој стил?За да дојдете до нив и ги слушнете нивните парчиња, следете го линкот:
https://www.youtube.com/channel/UCstt7Sg0LrLMLZUGTiGcybw
36223166_184589565566438_582642391358373888_n.jpg
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Неам, зеам...
Нивото на толеранција ми го поминаа со 2 секунди слушање. Јок, не оди на арно работата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Komiti87