1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

VALUTi

Дискусија во форумот 'Групи' започната од Komiti87, 13 август 2018.

 1. Komiti87

  Komiti87 Нов член

  Зачленет на:
  13 август 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Станува збор за наша македонска група од 5 млади музички ентузијасти, кои целат кон развивање на музичката индустрија во Македонија.
  Овие ликови конкретно сакаат да го вметнат „новиот звук“ во нашата земја. Станува збор за Трап хип-хоп, кој што моментално доминира насекаде, поготово во Америка.
  Артистите на ваквата музика кај нас речиси се бројат на прсти, па зошто да не се даде шанса и на овој стил?За да дојдете до нив и ги слушнете нивните парчиња, следете го линкот:
  https://www.youtube.com/channel/UCstt7Sg0LrLMLZUGTiGcybw
  36223166_184589565566438_582642391358373888_n.jpg
   
 2. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Прв пат слушам за групава
   
 3. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,832
  Допаѓања:
  918
  Јас не слушам ваква музика, не знам како би требало да ги вреднувам нивните музички способности и кои се тие способности ...
   
 4. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Неам, зеам...
  Нивото на толеранција ми го поминаа со 2 секунди слушање. Јок, не оди на арно работата.
   
  На Komiti87 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: