The Beatles

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Сега забележав дека немаме тема за Битлс, срам да ние. Едни од најдобрите групи некогаш.

the_beatles_crossing_road.jpg


Битлс биле Англиска рок група формирана во Ливерпул во 1960год. Членови на групата биле Џон Ленон, Пол Мекартни, Ринго Стар и Џорџ Харисон.
Албуми:
Песни кои мене ми се допаѓаат.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Многу подобри бендови има,преизвикани се,солистичките кариери на некој од нив повеќе им ги сакам отколку групата.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Добри беа, но не можат со Мајкл Џексон или Елвис Присли.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Добри беа, но не можат со Мајкл Џексон или Елвис Присли.
Не не тие се пајачи,океј е се,разбирам,имаше и некои интересни приказни за нив и што те знам ама јас сепак повеќе ги сакам некои други групи од тоа време и сум ги слушал Џон Ленон и Пол Макартни како соло изведувачи отколку како Битлси.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Како што секогаш сум зборувал и ќе зборам. Постои музика и постојат Битлси.
Поздрав до сите со моите омилени од нив: 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Респект за тебе slb_bobo ама ако веќе ти се омилени направи некоја кратка рецензија на темава,на некој начин предизвикај некого да ги слуша повеќе да ги доживее,како мене со Лед Цепелин и Пинк флојд што ми се случило или еден период со Дорс.

Ете има за Битлси многу приказни,нешто наидум како песната на Лед Цепелин стервеј ту хевен кога ја пуштате наназад и слушате тајна порака со сатанистичка содржина така и во нивните песни има навидум такви пораки.
Во екот на славата избива муабет дека Пол Макартни навидум умира во сообраќајна несреќа па го замениле со двојник сличен на него само да не им пропадне таквата енормна слава што била во тој период.До ден денес сеуште се шпекулира за тоа иако за некои е будалаштина за некои се длабоко убедени.
Џон Ленон е друга приказна убиен е наводно од неговиот огромен обожавател Марк Чепмен со изговор дека така ќе биде и он цел живот славен убивајќи таква славна личност.
Ајде тоа е од мене има многу нека се раздвижи темава не само ју туб клипови
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Добри беа, но не можат со Мајкл Џексон или Елвис Присли.
Сосема различни стилови имаат М.Џексон, Е.Присли и Битлси. Убаво кажа Aristokrat тие се пеачи, а ова е група. И да сакаш не ни може да се споредуваат. Битлси се едни од најголемите групи во историјата на музиката воопшто.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and True_Blood

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Нема да длабам филозофии, нивната музика ја доживувам као лајт верзија за водење љубов со мојот адреналин...

Џон Ленон, не бил само музичар, он е икона.
Двигател на една посебна филозофија, уметник, бунтовник... Јас би го живеела неговиот живот мајке ми и по цена на тоа да имам пенис и да морам да ја лапам Јоко Оно :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and parvati