1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Nightwish

Дискусија во форумот 'Групи' започната од violetmoon, 3 октомври 2014.

 1. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,696
  @Хептаграм XI ги слушав пак и не ми се смени мислењето. :)
  И Флор си има јачина на гласот и е енергична, ништо помалку од тоа што е Тарја. И Тарја како прв вокал одличен но малку преценет поради тоа и Анет по неа си оставија своја трага и печат во Најтвиш но Флор ги однесе на сосема ново ниво.
  Еве слушни нешто "крадено" од Тарја но многу помоќно изведено, посебно крајот.
  Еве ја и "незаменливата". :)
   
 2. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,731
  Допаѓања:
  885
  Сепак Тарја е Nightwish, оваа како и онаа на Tristania што се обидува да ја замени Вибеке (таа па уште побатал од оваа е во однос на првите вокали) - немаат гласови за да го одржат звукот на бендот... едноставно кога ги слушаш албумите - не е исто, попразно... барем за мене...
   
 3. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,696
  Тарја беше Најтвиш само некои уште не можат со тоа да се помират. :)
  Сега е Флор, далеку помоќна по мене, едноставно има нешто што во Тарја не го гледам и тоа е тоа.
   
 4. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,696

Сподели: