Maroon 5

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ги слушав речиси од нивниот почеток. Од Songs about Jane, преку It won`t be soon before long. Коа излезе Hands all over веќе ставив точка. ПРевише ми станаа загубени во славата, пукаа некој малку феминизиран ритам, ми растурија филм и некако прекинав. Можда ги надрастов. Како и да е има некои добри песни. Од првиот рецимо апсолитно целиот е полн погодок. Вториот ми праи мерак - Makes me wonder, Won`t go home without you, Better that we break и феноменалната Nothing lasts forever. Со вмешување на Риана во едно нивно хит4е вртоглаво прекинав да ги слушам. Moves like a jagger ми е најдосадното нешто што можело да се извади на музичкиот пазар, покрај Love the way you lie.
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Maroon 5 го објавија спотот за песната „One More Night“. Главните улоги во видеото ги имаат фронтменот на групата, Адам Левин и актерката Минка Кели.
Адам е татко кој работи како боксер. Еден ден тој победува во тешка борба, но ги губи двете најважни нешта во својот живот.
„Многу ми се допаѓа текстот на песната. Понекогаш, врската помеѓу две лица, кога не оди како што треба, наликува на борба. Како натпревар во бокс“ – изјавил Адам за MTV.

http://llcdn8.twitvid.com/twitvidvi...1340734320&h=90055c019e1c37204e9d3ab1c4282e1c