Maroon 5 | Црнобело Форум

Maroon 5

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Maroon 5 се американска поp рок група. Групата брои 5 члена, од 1994-2002година биле под името Kara's Flowers, од 2002година па наваму се со името Maroon 5.

Ги слушате ли?
Омилени песни од нив?
Ваши мислења за оваа група.

Секогаш кога учам најинтересни теми ми текнуваат да отворам.
Оваа ми е на 1 место.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Адам... (inlove)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Да не се преповторувам со видеата. Одличен бенд. Одлични песни имаат. Омилена песна не можам да одвојам, се двоумам меѓу Misery, This Love, She will be loved :unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Ги слушам одамна. Ама мене повеќе ми се свиѓаат постарите песни, сега некако многу ми се искомерцијализираа, и песната со Ријана што им е, мене многу ми е глупа.
Оваа ми е најомилената.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and Saladin