Mакедонски радио станици

Кое радио го слушате ?

  • Аnntena 5

    Гласови: 2 28.6%
  • Metropolis radio network

    Гласови: 1 14.3%
  • City radio

    Гласови: 1 14.3%
  • Club FM

    Гласови: 0 0.0%
  • Urban FM

    Гласови: 0 0.0%
  • Радио Слободна Македонија

    Гласови: 0 0.0%
  • Радио МОФ (Интернет)

    Гласови: 0 0.0%
  • Хит радио (Интернет)

    Гласови: 0 0.0%
  • Capitol FM

    Гласови: 0 0.0%
  • Jazz FM

    Гласови: 2 28.6%
  • Kaнал 77

    Гласови: 1 14.3%
  • Радио 2 (еден од трите радио-канали на МРТ)

    Гласови: 0 0.0%

  • Вкупно гласале
    7

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
AM-FM-Radio-Is-the-Strongest-Pre-Shopping-Medium-According-to-New-Arbitron-Study.jpg

Дали слушате некое македонско радио ?
Јас обожавам радио да слушам.
Порано слушав Антена 5 ради тоа што беше единствено радио со добри хитови. Откако напредна технологијата во денешно време добивме многу повеќе радио станици со добра музика и добри емисии
Откако се појави Метрополис радио го слушам секој ден од сабајле од 9 часот до 12 термин кога е емисијата Петар за појадок и пауза и се пукам од смеење.
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Кога слушам, или е Антена 5, или Радио Слободна Македонија( имам начекано интересни работи). Некогаш се случува да слушам Радио 2 или пак метрополис.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Радио да,насабајле од 07 до 08 на радио два втора програма има добра утринска програма со Тик-так и Александра.
Петар за појадок и пауза го слушав денес и заклучив дека целта е да се дерат и кезат што можат повеќе за да делува емисијата демек е кул и забавна,а уствари не се (бар за мене).
Сити и Клаб фм ги слушам доста често 103-ка и Џез фм само кога расположението ми е во тој "филм" зашто сепак се со поспецифична програма.Не знам уште на Хоум Радио дали иде после 17 часот емисијата Чил селектор која иде секој работен ден и се бави со спиритуалното.
Студент фм знам да слушам коа има некој интересен гостин или онаа емисијата за култура.
За викенд некад зона|-(
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Радио,се што има андроид апликација (од македонскиве) и не крашира го слушам.Моментално Канал 77 ми стана омилено,а додека возам в кола, што ќе фати радиото тоа али најчесто што и да фати на станица е турбо фолк содржина за жал.