1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Mакедонски радио станици

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Marcello, 2 април 2015.

?

Кое радио го слушате ?

 1. Аnntena 5

  2 глас(а)
  28.6%
 2. Metropolis radio network

  1 глас(а)
  14.3%
 3. City radio

  1 глас(а)
  14.3%
 4. Club FM

  0 глас(а)
  0.0%
 5. Urban FM

  0 глас(а)
  0.0%
 6. Радио Слободна Македонија

  0 глас(а)
  0.0%
 7. Радио МОФ (Интернет)

  0 глас(а)
  0.0%
 8. Хит радио (Интернет)

  0 глас(а)
  0.0%
 9. Capitol FM

  0 глас(а)
  0.0%
 10. Jazz FM

  2 глас(а)
  28.6%
 11. Kaнал 77

  1 глас(а)
  14.3%
 12. Радио 2 (еден од трите радио-канали на МРТ)

  0 глас(а)
  0.0%
 1. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  [​IMG]
  Дали слушате некое македонско радио ?
  Јас обожавам радио да слушам.
  Порано слушав Антена 5 ради тоа што беше единствено радио со добри хитови. Откако напредна технологијата во денешно време добивме многу повеќе радио станици со добра музика и добри емисии
  Откако се појави Метрополис радио го слушам секој ден од сабајле од 9 часот до 12 термин кога е емисијата Петар за појадок и пауза и се пукам од смеење.
   
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Jazz FM, 100.8
   
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Кога слушам, или е Антена 5, или Радио Слободна Македонија( имам начекано интересни работи). Некогаш се случува да слушам Радио 2 или пак метрополис.
   
 4. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Радио да,насабајле од 07 до 08 на радио два втора програма има добра утринска програма со Тик-так и Александра.
  Петар за појадок и пауза го слушав денес и заклучив дека целта е да се дерат и кезат што можат повеќе за да делува емисијата демек е кул и забавна,а уствари не се (бар за мене).
  Сити и Клаб фм ги слушам доста често 103-ка и Џез фм само кога расположението ми е во тој "филм" зашто сепак се со поспецифична програма.Не знам уште на Хоум Радио дали иде после 17 часот емисијата Чил селектор која иде секој работен ден и се бави со спиритуалното.
  Студент фм знам да слушам коа има некој интересен гостин или онаа емисијата за култура.
  За викенд некад зона|-(
   
 5. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  Радио,се што има андроид апликација (од македонскиве) и не крашира го слушам.Моментално Канал 77 ми стана омилено,а додека возам в кола, што ќе фати радиото тоа али најчесто што и да фати на станица е турбо фолк содржина за жал.
   
 6. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  98
  Радио фортуна
   

Сподели: