Franz Ferdinand

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Кој се тие мислам дека прв пат слушам... ај ако можи дај појке инфо за нив , кој се шо се , некоја песна нивна..
 

Party Poison

Истакнат Член
20 февруари 2012
140
142
343
Franz Ferdinand се инди рок група од Шкотска.Првиот успех им е со песната Take me out.
Имаат 3 студиски албуми:
-Franz Ferdinand
-You could have it so much better
-Tonight:Franz Ferdinand

Нивни познати синглови се:
-No you girls
-Ulysses
-The dark of the matinee
-Walk Away
-Can't stop feeling
-Lucid Dreams
-What she came for
-Michael
-Take me out
-This Fire
-Darts of pleasure
 

FranZ Ferdinand

Истакнат Член
26 февруари 2012
73
113
333
Браво Бaтe за Темава..Ги обожавам Franz Ferdinand и затоа сум и така потпишан..Мислам дека ретко кој ги слуша и знаe овде во Mакедонија..Мислам дека и нема да згрешат ако почнат да ги слушаат.... :)