Death Note (Тетратка на Смртта)

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
го има на видео ова аниме или не ??
и ако го има на англиски.....може нешто како линк или тирент нешто такво ?? :)

http://www.animefreak.tv/watch/death-note-episode-1-english-dubbed-online-free

Овде го имаш целосно и можеш да си избериш на кој јазик сакаш да биде синхронизирано.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,842
2,663
1,683
Han Wavel
Ете кога ти е досадно што се можеш да најдеш. Не ни знаев дека имало тема за серијава. :)

Ова ми е прва аниме серија која сум ја изгледал, и беше предобра. Значи сериозно, многу добра серија. Почетокот нормално не може да е перфектен бидејќи се запознаваме со целата приказна, но понатаму е перфекција. Јас секогаш кога имав време, гледав по 3-4 епизоди наеднаш. Некогаш и навечер ќе се заборавев гледајќи и сабајле ќе се успиев. :)
Како што поминуваа епизодите претпоставував што ќе се случи. Како што пишав во темата за аниме, секогаш тоа им се случувало на таквите ликови. Мене искрено малку ми беше жал на крајот. :(

Омилен лик ми беше Ryuk, едноставно таквите ликови ми биле секогаш омилени во сериите. Моментите кога бараше да јаде јаболка ми беа смешни. :)
Супер серија, ќе си ја репризирам пак.

Музикава не е лоша. :)

 

Dida4e

Нов член
31 јули 2017
1
0
1
30
може некој да ми прати линк од каде можам да ги читам стриповите или можда од каде можат да се купат на македонски (ако има )
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
може некој да ми прати линк од каде можам да ги читам стриповите или можда од каде можат да се купат на македонски (ако има )

stripovite t.e mangata mozes da citas kissmanga.com i na angliski. a za da kupish na makedonski kolku sto znam nema, a ako sakash da kupish strip na angliski jazik, togash imash vo Akademska kniga vo Skopje. :)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,336
7,016
1,153
Big Sur
Леле, темава. :rolleyes:
Баш појдов да разгледувам нешто старо, а добро за пак да го изгледам и ми се намести ова.
Ептен ми се допаѓа како е направена, дури можам да кажам и дека се опседнав едно време со неа. Ел ми беше мноооогу симпа, а Рјук секогаш ќе ми е кјути пај. Лабав, со јаболчињата и обетчето, ле-ле.
Ко дете се израдував што си најдов што да гледам пак.

Имаше пред некое време обид за филм, мислам дека Нетфликс продукција беше, ама не ме земајте за збор. Пуштив и после 5 минути сакав навистина да постоеше тетратката. Живо сквернавење.
Секако дека актерите беа бели Американци. Хаос.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr