1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

CrnoBela фотографија

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од melpomena, 9 април 2012.

 1. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На JaMi, Saladin, Prashina и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Ovsx7Aw.jpg
  И на форумов црнобело почнува да останува повеќе бело
   
  На Tantara, corki и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  12.jpg
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. СирмаВојвода

  СирмаВојвода Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 мај 2015
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  48
 5. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  fbe322a15b27e9872187308acc85151e.jpg
   
  На ●Untouchable° и corki им се допаѓа ова.
 6. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
 7. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  tumblr_nv7j64HSCQ1uvjkzgo1_500.gif
  tumblr_mxlx8mPURg1rx8f0io1_500.gif
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 9. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  jAy2BfL.jpg
   
  На Tantara, corki и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  13.jpg koga-skopje-imase-dusa-01.jpg old-railway-station-not-ruined.jpg
   
  На Tantara, ●Untouchable° и diva orhideja им се допаѓа ова.

Сподели: