Arctic Monkeys

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Курназка трака!
C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\Downloads\Artic Monkeys - Favorite Worst Nightmare\TRACKS\01 Arctic Monkeys - Brianstorm.mp3​
 

Anacal

Полноправен Член
19 јануари 2013
45
29
18
Не знам колку сте информирани, но Arctic Monkeys ќе бидат дел од Inmusic Festival што се оддржува во Загреб. Така што ако има некој кој би сакал да ги гледа и слуша во живо, нек повели.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

dreamydreamer

Староседелец
11 октомври 2012
38
47
1,018
Артик ми се засекогаш љубов.И го делам мислењето со членот погоре, и мене новиов албум не ми е нај нај.R u Mine,Teddy Picker, D is for Dangerous, Love Machine, Fluorescent Adolescent,I Bet you look good on the dance floor,505,Mardy Bum ми се така во поомилените песнички, иако во главно горе-долу сите песни си имаат некој свој квалитет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Јас пред година две дознав за бендов, сеа гледам од 2002 постоеле :eek
Би ги издвоила: r u mine?, Arabbela, do i wanna know, why'd ypu only call me when your high, mardy bum...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp