American Horror Story

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Какви лудории се дешаваат, серијава е ремек-дело. Многу ми се допаѓа турбулентноста што ја има во секоја епизода, нема шанси да предвидиш што ќе се деси следно, а не па ли како ќе заврши сезоната.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Damn, ова беше добра сезона. Последните 2-3 епизоди беа луди! Заплети, тепачки, моќни потези, прејаки изреки... особено ми се допаѓаат одредени кадри, начинот на кој добиваат монументалност вештерките... Тешко дека ќе ја надминат сезонава.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Следната сезона ќе се вика Freak Show. Дејствието ќе се одвива во Флорида во 1950 година каде што ликот на Jessica Lange ќе одржува фрик настапи на карневали со разни чудни луѓе. Дел од актерската група ќе бидат: Kathy Bates, Sarah Paulson, Evan Peters, Angela Bassett и Frances Conroy.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
И така јас си наместив да јадам, пуштам втора сезона и damn...
t9404.gif

Совет: Не јадете додека гледате втора сезона.
Инаку многу подобра од првата, многу по језива и по испревртена, Арден неможеше да биде по одвратен ама затоа пак Тејт е срцка. Имам уште 5 епизоди до крајот на втора и едвај го чекам...
Деифинитивно не зажалив што почнав да ја гледам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Wow каква трета сезона... Си умрев со Queenie и Delphine кога беа во комбинација :zelen , а Jessica и овде одлично си ја одигра улогата.
Дефинитивно најдобра сезона според мене...
Останав без сон ама ја смачкав во два дена. За следната ќе почекаме, но ако се водиме според тоа дека секоја наредна сезона е се подобра и подобра како до сега, тогаш 4тата едвај ја чекам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Бизарна и необична... Баш во истиот стил продолжува и 4та сезона.
Првата епизода после долго чекање и гледање трејлери, спојлери, свашта ми беше одлична.
Нели, неможеме да очекуваме којзнае што во 1 епизода, но начинот на кој се претставуваат ликовите и приказната е многу добар. Музиката е феноменална, the creep factor феноменален, и мислам дека оваа сезона ќе биде подобра од Coven која ми е омилена сезона. Да не судам според една изгледана епизода сепак.
Актерите како и секогаш совршено одбрани за улогите што ги имаат, и совршено ги презентираат нивните ликови. Jessica главна - се знае, Evan од секогаш ми бил симпатичен но после изгледанава епизода незнам баш,буквално бев ваква :giggle:
10653884_10153253804949392_4752831876961032907_n.jpg
, a Sarah увек ми е индиферентна фаца незнам зошто, но најверојатно зашто секогаш играла такви улоги.
Имам добро чувство за сезонава дека ќе биде нај-нај. Едвај чекам 15ти, за следна епизода.
П.С Дефинитивно имам фобија од кловнови.
 
Последна промена:

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Првата епизода не ме импресионираше како првите на 2 и 3 сезона, за жал. Некаде на средина, дури и ми здосади малце. Секако, ми се допаѓа тој типичен AHS стил за создавање хорор атмосфера, но приказната не ме привлекува премногу. Ќе видиме понатаму...
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Сепак ќе се вратам на тоа дека 3-та сезона ми е фаворит. Изгледа бев пре возбудена за 4тава а уствари некако ме разочарува. На моменти досадна да, а и многу ми е глупо коа доаѓа сцена каде настапуваат со Елса. Немој бе, како излегоа сите така талентирани за да се направи оркестар. Ma Petite ќе свири виолина сигурно. Некако безврска изгледа.
Данди лигавкото ми е најсрцка од сите. Од шо е пореметен и разгален се смеам со него секогаш, и воопшто не ми е одвратен. Ќе и дадам шанса, нема да ја оставам може да изненади.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Нема да искоментирам ништо за оваа сезона зашто сум разочарана. :zelen Само ќе ископирам нешто што го сретнав по нет.

murder house:who is rubber man?
asylum:who is bloody face?
coven:who is the next supreme?
freak show:????? what is the central plot??????
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Фрикшоу ми е хорсшит. :D
До трета епизода стигнав,не ја ни догледав и ми го надразни интестиналниот тракт.