Циркус

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Стварно не ми се јасни луѓево, пред се со протестот на анима муда и слични... па добро бе сите што се против мачење на животните, нели јадете месо? Не носите кожа евентуално крзно? Тоа месо што скоро секој ден го јадете на било кој начин сигурно не е доброволна донација од животното... По таа логика не е мачење на животните што се во зоолошка? До кога со овие хипстерски глупости не ми е јасно... Како да ни цвета општествово па за тоа се фатиле. Или модерно е да се биде за правата на животните? Да не се разбереме погрешно и ја сум против убивање на животни кои се загрозени видови и слично, ама со мерак ќе идам во циркус да гледам какви глупости ќе прават мајмуните и какви финти ќе прави слонот. Најголем дел од лековите и козметиката се тестира на животни, па како што гледам никој не се буни за тоа туку кога ќе се разболи пие апчиња а не се лечи само со билки... Не се фурајте на такви глупи западњачки занесувања, идете си во циркус, јадете си скара, make love and be happy...
А кога веќе се протестира за нешто да се смени, подобро да се протестира против поскапувањето на све можно (најверојатно и воздухот ќе ни го поскапат кај и да е)....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
не јадам месо не носам крзно...и престанете да ги мачите животните....

сум била и во анима мунда....и во ред други здрженија...и колку ида се создадат такви друштва....јебига до народот е и до скапанава држава....пред се до народот...

прајсе дека не глеаш и нема нишо да те натажува,нити разлутува...
овие прашања не се решаваат само денес....одамна постојат....иии...којзнае уште колку полоши ќе бидат
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Ја незнам дали ги мачат или не..
Само знам дека сакам да одам во циркус СЕГА...
Доста беше плачење утре си купувам карта и одам да ги гледам слоновите :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jericho

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Не сакам циркуси.
Морбидни ми се, одвратни. А пак кловновите... :ladno Се плашам.
Не знам што толку интересно има во извештачени точки, лажни насмевки и камшикувани животни.
Не, не и не.
Јас во циркус- никогаш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Matejkaa

Нов член
27 август 2012
1
0
1
26
Видете вака јас ке одам на циркус,но нема потреба да се мачат животните за наше задоволство.Но циркусот е веќе дојден,и нема да го спречат 30-тина луге кои дошле да протестираат.Но навистина нема потреба да ги мачат животните затоа што всушнот никој нема потреба да оди на циркус!
А за протестот многу тешко е дека 30 луге ке го спречат циркусот кој е дојден од кој ти знае кај.Ама браво пошо ако има повеќе луге како нив може нешо ке се смени!
 

MimeQueen

Полноправен Член
13 јануари 2014
86
41
18
25
НЕ! Во циркус ки мачат животните а сум најмногу против за наслиство кај животните!