1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хрватска

Дискусија во форумот 'Држави' започната од Marick14, 27 мај 2012.

1. Marick14

Marick14 Истакнат Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,279
    Допаѓања:
    2,353
    Националниот парк Крка во Хрватска
    Името го добил по реката Крка. Необичните пејзажни слики на Крка ќе ве маѓепсаат со природните убавини. Тука, туризмот е во вистински подем. Водопадите на Крка се уникатен феномен. Во водите на реката постојат 18 видови на риба, од кои десет се ендемски.
    Во паркот можат да се посетат неколку археолошки остатоци од тврдини кои датираат од Римско време.

2. emzzy

emzzy Староседелец

Зачленет на:
    25 февруари 2012
    Мислења:
    1,374
    Допаѓања:
    1,871
    Е Хрватска е баш убава земја со многу убави места ама и луѓето се поинакви од кај нас. Вака дека блиску сме си мислиме дрбкте, хрватите и македонците исти сме ама немаме никаква допирна точка..
    Кога бев во Хрватска, 2 пати ма раЗлични места, нс 2 различни краја не ми се веруваше како може луѓето да се толку културни, да имаат почит еден спрема друг без разлика дали се млади или стари..
    Секое дете во 10 беше заспано, немаше дете што не се бависо некој спорт и плус сите одеа во играорна, а овде до 4 сабајле на компјутер се седи... Ај да не почнувам сегс и друго да набрпјувам, главно народот е пресупер а државата има мноооооогу убави места и многу добри манифестации.. Едвај чекам Zeljarijada 2013 :3

На Swatkata му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Swatkata

Swatkata Староседелец

Зачленет на:
    26 јуни 2014
    Мислења:
    47
    Допаѓања:
    15
    Хрватска (inlove)(inlove)(inlove)
    Дефинитивно преубава држава и секој град/место си е со некоја посебна убавина,нешто поразлично и поспецифично.
    Загреб е преубав,оној стар дел и нов дел на градот,посебен впечаток ми има оставено катедралата.
    Инаку сум била и во Опатија,Ријека и Плитвички езера.

На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ballet is my life

Ballet is my life Истакнат Член

Зачленет на:
    9 јуни 2018
    Мислења:
    286
    Допаѓања:
    93
    Сум била на повеќе места во хрватска, ама најмногу ми се допаднаа загреб и плитвички езера

Сподели: