1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскопскиот знак и харизмата

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Selma, 23 март 2012.

 1. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  Јарецот е исто така помеѓу знаците кои имаат силна харизма, пред која останувате без здив и покорно ја следите. Во овој случај Сатурн не остава друга можност.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Лавовите обожуваат луѓето да им се восхитуваат, па својата харизма најчесто ја користат за да го добијат нивното внимание и одобрување. Умеат да бидат напорни личности кои внимателно го одмеруваат секој свој потег, па потоа согледуваат каков ефект предизвикале кај другите.
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  Вагите се толку фини, што нивната харизма секогаш е поврзана со убавината или дипломатијата. Доколку станат свесни за својата привлечност, тие ќе ја користат на многу мудар начин, а за да привлечат внимание најчесто е доволно само да се насмевнат. :trepka
   
  На Marrie и JaMi им се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  Јарецот е исто така помеѓу знаците кои имаат силна харизма, пред која останувате без здив и покорно ја следите. Во овој случај Сатурн не остава друга можност. - се согласувам :p
   
 5. iDeposito

  iDeposito Староседелец

  Зачленет на:
  29 февруари 2012
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  63
  Скорпиите се класичен пример на харизматична личност која привлекува на таинствен начин. Нив не им паѓа на памет да откријат што имаат на ум. За нивната околина не е добро ако се деструктивни личности, бидејќи тешко ќе можат да се справат со таа разорна природа.(happy)
   
 6. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Водолиите поседуваат харизма која делува по принципот на магнет. Во односите со луѓето се топло-студени, збунуваат, но и привлекуваат, не можете да ги сфатите, па уште повеќе ве привлекуваат за да разберете за што всушност станува збор. Тоа е космичка харизма која е навистина тешко да се објасни.
  I like this (happy)
   
  На parvati, UnFleur и КрисТина К. им се допаѓа ова.

Сподели: