Хороскопскиот знак и харизмата

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Лавовите обожуваат луѓето да им се восхитуваат, па својата харизма најчесто ја користат за да го добијат нивното внимание и одобрување. Умеат да бидат напорни личности кои внимателно го одмеруваат секој свој потег, па потоа согледуваат каков ефект предизвикале кај другите.
 
  • Like
Реакции: Marrie

3pi0

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
akkprosport.mk
Вагите се толку фини, што нивната харизма секогаш е поврзана со убавината или дипломатијата. Доколку станат свесни за својата привлечност, тие ќе ја користат на многу мудар начин, а за да привлечат внимание најчесто е доволно само да се насмевнат. :trepka
 
  • Like
Реакции: Marrie and JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,506
14,414
1,683
во светот на бајките
Јарецот е исто така помеѓу знаците кои имаат силна харизма, пред која останувате без здив и покорно ја следите. Во овој случај Сатурн не остава друга можност. - се согласувам :p
 

iDeposito

Староседелец
29 февруари 2012
47
63
1,028
31
Скопје
Скорпиите се класичен пример на харизматична личност која привлекува на таинствен начин. Нив не им паѓа на памет да откријат што имаат на ум. За нивната околина не е добро ако се деструктивни личности, бидејќи тешко ќе можат да се справат со таа разорна природа.(happy)
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,421
1,153
Водолиите поседуваат харизма која делува по принципот на магнет. Во односите со луѓето се топло-студени, збунуваат, но и привлекуваат, не можете да ги сфатите, па уште повеќе ве привлекуваат за да разберете за што всушност станува збор. Тоа е космичка харизма која е навистина тешко да се објасни.
I like this (happy)