1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хороскопскиот знак и харизмата

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Selma, 23 март 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Овенот привлекува нагло, брзо и по малку сурово, но неговата харизма е едноставна, скоро наивна. Тие можат да ве влечат кон една цел и без таинственост да се стремат кон истата.
  Биковите им се харизматични на другите, пред сè бидејќи нудат чувство на сигурност, а тоа ги врзува луѓето.
  Харизматичните близнаци се фантастични говорници кои потполно ќе ве окупираат со своите говорнички способности, така што ќе се претворите во покорен слушател, а потоа и во обожавател.
  Раковите се секогаш омилени во друштво, бидејќи Месечината е нивни владар. Таа популарност не мора нужно да биде поврзана со харизма. Личностите родени во овој знак се полни со разбирање за другите луѓе.
  Лавовите обожуваат луѓето да им се восхитуваат, па својата харизма најчесто ја користат за да го добијат нивното внимание и одобрување. Умеат да бидат напорни личности кои внимателно го одмеруваат секој свој потег, па потоа согледуваат каков ефект предизвикале кај другите.
  Девиците кои имаат харизматичен аспект добро ги подготвуваат своите настапи, проучувајќи го секој детаљ и пазејќи на секоја ситница. Тие се добро организирани, а привлекуваат со шарм.
  Вагите се толку фини, што нивната харизма секогаш е поврзана со убавината или дипломатијата. Доколку станат свесни за својата привлечност, тие ќе ја користат на многу мудар начин, а за да привлечат внимание најчесто е доволно само да се насмевнат.
  Скорпиите се класичен пример на харизматична личност која привлекува на таинствен начин. Нив не им паѓа на памет да откријат што имаат на ум. За нивната околина не е добро ако се деструктивни личности, бидејќи тешко ќе можат да се справат со таа разорна природа.
  Харизматичниот стрелец е спонтана душа која со својот спонтан настап го привлекува вниманието на другите. Во негово присуство не чувствувате никаква тензија бидејќи е пријатен и пријателски настроен соговорник.
  Јарецот е исто така помеѓу знаците кои имаат силна харизма, пред која останувате без здив и покорно ја следите. Во овој случај Сатурн не остава друга можност.
  Водолиите поседуваат харизма која делува по принципот на магнет. Во односите со луѓето се топло-студени, збунуваат, но и привлекуваат, не можете да ги сфатите, па уште повеќе ве привлекуваат за да разберете за што всушност станува збор. Тоа е космичка харизма која е навистина тешко да се објасни.
  Рибите кои се харизматични вообичаено делуваат по принципот на заведување, убавина, заслепеност со некоја таинствен, но неодоливо привлечен внатрешен свет со кој зрачат. Ова е харизма на опиеност и измама со која владее Нептун.


  Девиците кои имаат харизматичен аспект добро ги подготвуваат своите настапи, проучувајќи го секој детаљ и пазејќи на секоја ситница. Тие се добро организирани, а привлекуваат со шарм.

  За мене целото е точно, а подзнакот водолија и не баш.

  извор: kafepauza.mk
   
  На Lena, WomanInRed, Aaliyah и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  Рибите кои се харизматични вообичаено делуваат по принципот на заведување, убавина, заслепеност со некоја таинствен, но неодоливо привлечен внатрешен свет со кој зрачат. Ова е харизма на опиеност и измама со која владее Нептун.;)
   
  На Ludaca и Blondie им се допаѓа ова.
 3. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Раковите се секогаш омилени во друштво, бидејќи Месечината е нивни владар. Таа популарност не мора нужно да биде поврзана со харизма. Личностите родени во овој знак се полни со разбирање за другите луѓе.

  Ептен популарна сум, чак и автограм ми бараат оние кои не се во мое друштво!(happy)
   
 4. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  Водолиите поседуваат харизма која делува по принципот на магнет. Во односите со луѓето се топло-студени, збунуваат, но и привлекуваат, не можете да ги сфатите, па уште повеќе ве привлекуваат за да разберете за што всушност станува збор. Тоа е космичка харизма која е навистина тешко да се објасни. :D
   
  На parvati и 048 им се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Водолиите поседуваат харизма која делува по принципот на магнет. Во односите со луѓето се топло-студени, збунуваат, но и привлекуваат, не можете да ги сфатите, па уште повеќе ве привлекуваат за да разберете за што всушност станува збор. Тоа е космичка харизма која е навистина тешко да се објасни.
   
 6. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Привилегија е да имаш космичка харизма (врска немам што е тоа, ама ја поседувам :cool: ).
   
  На parvati и КрисТина К. им се допаѓа ова.
 7. Blondie

  Blondie Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  612
  Допаѓања:
  1,085
  Харизматичниот стрелец е спонтана душа која со својот спонтан настап го привлекува вниманието на другите. Во негово присуство не чувствувате никаква тензија бидејќи е пријатен и пријателски настроен соговорник.:D
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  похаризматични смо и од хари мата хари : ) водолије але але алееееееее :D
   
  На lady_blue, JaMi, The Tramp и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Близнаци се фантастични говорници кои потполно ќе ве окупираат со своите говорнички способности, така што ќе се претворите во покорен слушател, а потоа и во обожавател. :biggrin Ќе имам двојни обожаватели. :rofl
   
  На N|ghtmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 10. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  за нас водолиите е навистина тешко да се објасни :biggrin
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: