1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хипохондрија

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Aristokrat, 25 февруари 2013.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Многу е опасна, зависи до кој степен е стигнатo. Ама малку сите претерувате. Хипохондрик не си ако си помислил дека си болен и ти нема спас, хипохондрици се опседнати со мислата дека ќе умрат од некоја болест и имаат панични напади дури и од најмала кашлица.
   
  На MoonFairy и gabi96 им се допаѓа ова.

Сподели: