Хипохондрија

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Многу е опасна, зависи до кој степен е стигнатo. Ама малку сите претерувате. Хипохондрик не си ако си помислил дека си болен и ти нема спас, хипохондрици се опседнати со мислата дека ќе умрат од некоја болест и имаат панични напади дури и од најмала кашлица.
 
  • Like
Реакции: MoonFairy and gabi96