1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник „ЦрноБело“

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Selma, 6 јуни 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Добра работа грингоси (y)
   
 2. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  епа епа.. не знам оти ама кај мене не го дава така :D
   
 3. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ќе го преземеш и ок ќе си биде ;)
   
 4. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Весникот да не го штампате кај Шпиц?
  Затоа гледам некако не искача:rofl
   
  На Trajche, Saladin и Selma им се допаѓа ова.
 5. i_wanna_fly

  i_wanna_fly Староседелец

  Зачленет на:
  25 јули 2012
  Мислења:
  649
  Допаѓања:
  848
  Луѓе ај изволте. Досадно ми беше па решив да направам draft верзија на форумскиот весник. Ако имате некои сугестии или идеи за подобрување пишете во ПП кај i_wanna_fly или Sarah.

  П.С. Е сеа, ги замолувам Jackal, LadyInPink, Angie, Sarah, @Dr. Gonzo, Coelho, The_Mayor i parvati да пратат аватар во ПП шо ќе им стои до името во весникот за да нема љутиш...
   

  Прикачени податотеки:

  На The Tramp, 048, Trajche и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Супер што преска ми текна да ти спомнам, насловна ќе направиме и ќе го средеме. Па ајде ако се собере материјал и втор број да направеме.
   
  На i_wanna_fly му/ѝ се допаѓа ова.
 7. i_wanna_fly

  i_wanna_fly Староседелец

  Зачленет на:
  25 јули 2012
  Мислења:
  649
  Допаѓања:
  848
  Добра идеја!
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: