Форумски весник „ЦрноБело“

Статус
Затворена за нови мислења.

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Кај ова од ZmajChe јас ништо не можам да прочитам. Црна позадина и црни букви не одат некако...
Останатите сте добри. Искрено, очекував весник во пдф формат, ама ајде....

епа епа.. не знам оти ама кај мене не го дава така :D
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Кај ова од ZmajChe јас ништо не можам да прочитам. Црна позадина и црни букви не одат некако...
Останатите сте добри. Искрено, очекував весник во пдф формат, ама ајде....
Ќе го преземеш и ок ќе си биде ;)
 

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Луѓе ај изволте. Досадно ми беше па решив да направам draft верзија на форумскиот весник. Ако имате некои сугестии или идеи за подобрување пишете во ПП кај i_wanna_fly или Sarah.

П.С. Е сеа, ги замолувам Jackal, LadyInPink, Angie, Sarah, @Dr. Gonzo, Coelho, The_Mayor i parvati да пратат аватар во ПП шо ќе им стои до името во весникот за да нема љутиш...
 

Прикачувања

  • Форумски весник ЦрноБело.pdf
    588.4 KB · Прегледи: 28

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Луѓе ај изволте. Досадно ми беше па решив да направам draft верзија на форумскиот весник. Ако имате некои сугестии или идеи за подобрување пишете во ПП кај i_wanna_fly или Sarah.
Супер што преска ми текна да ти спомнам, насловна ќе направиме и ќе го средеме. Па ајде ако се собере материјал и втор број да направеме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: i_wanna_fly
Статус
Затворена за нови мислења.