1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фитнес дневник

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од Lena, 17 април 2013.

 1. Female

  Female Староседелец

  Зачленет на:
  18 јануари 2013
  Мислења:
  125
  Допаѓања:
  183
  Многу добра замисла за темава, пофалби Лена. (bravo)
  Последниве месеци забушавам со вежбање, де ќе почнам некој предизвик и напола се откажувам, а башка накачив и некое килце, а штубаво еден период си вежбав редовно и плус диета држев.
  Планирам сега да почнам со трчање секое утро плус возење на статичен велосипед.
  Па ќе бидам активна во темава.:)
   
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Бев денес на тренинг за кичмата.
  Некоја мешавина на пилатес,јога и специјални вежби за грбот.
  Онака осеќам дека на работа се укочувам од зјапање во монитор и решив да му посветам повеќе внимание на грбот.Си зацртав на 40 да изгледам добро,да не бидам згрбавена како некои кои изгледаат како животот да им се насадил на плешките и толку е тежок па им се искривила кичмата.
  Многу повеќе ми се допаѓа исправен став,има одредена порција на елеганција и грациозност.
  Со остатокот задоволна сум.
   
 3. Butterfly^^

  Butterfly^^ Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 јануари 2013
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  271
  Јас почнав во понделникот...
  Трчање почнав со 5км, стомачни 2 серии по 50, чучневи 3 серии по 20 .. Од утре наголемувам.
  Овошје и зеленчук обавезно и секако вода 3л дневно.
  И се чувствувам одлично.
  2кг симнав за овие 7 дена.. Уште 2-3 и ќе си бидам таман :p
   
 4. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Како да кажам незнам ,ама така затупив со вежбањето, неколку месеци не сум била и се надевам дека во најскоро време ќе почнам пак. Крајно време е!!!
   
 5. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Шо да кажам освен дека сум во некоја форма нешто пред-форма на сајонец. Ќе бидам во сајонска форма кога ќе ги зголемам сериите на вежбите барем за половина, значи ако правам по 3 серии, да правам барем 5... како и да е, по 8-12км трчање не е малце, така да... спремен сум за на плажа. Girls watch out!
   
 6. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  13275904_1303963459631028_1873630416_n.jpg

  Ова од пред месец дена со другарот, мислам дека достигнав некој вид сајонска форма, али може уште малку.
   
 7. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Пред се да се заблагодарам на гените и брзиот метаболизам.
  Многу ми е убаво што јадам што сакам, а тешко се дебелеам, но сакам 3 кг да се здебелам за да имам идеална тежина.
  Не сакам тие во стомакот да ми одат. Убаво ми тргна пред некое време, ама се залежав :(
  Ќе се здебелам ли јас некогаш како сите колеги мои што се прават по 10 кг кога е сесија ?! Тоа е научна фантастика за мене :)
   

Сподели: