УЕФА Лига на Европа

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Какви лудаци се Ливерпул, ова не е нормално. Колку глупава игра, ај што не дадоа гол ама па не знаат ни даа се бранат. Бешикташ можеби не беа јаки толку ама колку беа мотивирани и играа со срце тоа е чудо. Кој ги врти Ливерпул, баш ми е мило што помина Бешикташ, не требаше на пенали, требаше порано да ја завршат работата ама добро.
Иначе нов рекорд поставиле турциве по бројот на публика, над 70 илјади имало вчера. Браво.
Уште ова за овој меч, колку треба да си прост за да го дадеш најважниот пенал да го шутира Ловрен дебилот? Глупак дебел.

Интер како се спаси, италијанска работа.
Од италијанциве, Рома и Наполи одлично одиграа.

На крајот значи англиската лига не е толку јака. Арсенал, Тотенхем, Сити и Ливерпул сите се посрамотија. Остана уште Евертон.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Какви лудаци се Ливерпул, ова не е нормално. Колку глупава игра, ај што не дадоа гол ама па не знаат ни даа се бранат. Бешикташ можеби не беа јаки толку ама колку беа мотивирани и играа со срце тоа е чудо. Кој ги врти Ливерпул, баш ми е мило што помина Бешикташ, не требаше на пенали, требаше порано да ја завршат работата ама добро.
Иначе нов рекорд поставиле турциве по бројот на публика, над 70 илјади имало вчера. Браво.
Уште ова за овој меч, колку треба да си прост за да го дадеш најважниот пенал да го шутира Ловрен дебилот? Глупак дебел.

Интер како се спаси, италијанска работа.
Од италијанциве, Рома и Наполи одлично одиграа.

На крајот значи англиската лига не е толку јака. Арсенал, Тотенхем, Сити и Ливерпул сите се посрамотија. Остана уште Евертон.

Рекордот е еден и никој нема да го собори :kafe

1970 : attendance 136,505:frantic European Cup Semi-Final : Celtic v Leeds United
http://www.hampdenpark.co.uk/the-hampden-experience/hampden-history.html

На истиот тој стадион во Стамбол и Бенитез играше на пенали... Јуре Дудек:zelen

ПЛ била најјака, е најјака и ќе остане најјака, тоа е аксиома:kafe Дали Тотнем испаднал против некои си од некоја лига со комбиниран состав нема да го смени тој очигледен факт... макар да зависи и од перцепција, јас би се загрижил за луѓе кои гледаат ПСВ-Херенвен, спартак-трактор, лимонтус-макаронезе... мене поинтересна ми е утакмица од ФА куп риплеј во понеделник навечер меѓу екипа од конференција и Л1 отколку рандом дерби во Италија или Немачка...
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Мене искрено најинтересен ми е шпанскиот фудбал или португалско дерби Бенфика - Порто/ Спортинг. Би сакал некогаш да гледам и аргентинско, таму „касапници“ е.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Мене искрено најинтересен ми е шпанскиот фудбал или португалско дерби Бенфика - Порто/ Спортинг. Би сакал некогаш да гледам и аргентинско, таму „касапници“ е.

Фан на Манчестер Јунајтед а најинтересно ти е шпанско? :zelen
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не би требало да биди тоа никаков фактор. Дали би требало автомаЦки да навивам и за Англија?

Па би требало пошто М.Ј. игра во ПЛ, репрезентации се друга ситуација...:)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Мене искрено најинтересен ми е шпанскиот фудбал или португалско дерби Бенфика - Порто/ Спортинг. Би сакал некогаш да гледам и аргентинско, таму „касапници“ е.
Неколку пати имам гледано аргентинска лига, сега гледам на Арена спорт имало ама не ја фаќам јас. Баш како што кажа, касапници е таму. Јас го чекав дербито Ривер - Бока, таква атмосфера како на тоа дерби нема никаде, тоа е неверојатно. И тоа пази преку телевизор се чувствував како да сум таму, а да сум во живо јас мислам дека ќе се мрднам. Такви навивачи нема никаде сериозно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
После ждребката паровите се овие.

Фиорентина - Рома
Виљареал - Севиља
Бриж - Бешикташ
Наполи - Динамо М.
Днипро - Ајакс
Евертон - Динамо К.
Волфзбург - Интер
Зенит - Торино

Вака според мене најинтересни би биле Волфзбург - Интер и Фиорентина - Рома.
Сите тимови од овие 16 се тука некаде по квалитет освен па затоа би било интересно.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Наполи - Днипро
Севиља - Фиорентина

Полуфиналните парови се тоа. Изгледа ќе гледаме италијанско финале, иако и Севиља не е баш слаба, сепак е актуелен шампион. Фиорентина не ги пратев.

Наполи нема да има проблем со Днипро, јас навивам да освои дебелиот уште еден трофеј. А и реално, заслужија. Како само играа против Волфзбург цц. Настрана тоа што се местачи големи во Серија А. :zelen