1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Третмани против опаѓање на косата

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од m.o.p., 22 април 2012.

 1. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  братучетка ми имаше голем проблем со опаѓањето на косата, си направи домашен шампон и сега од што и е станата густа не може да си расчешла убаво :D рецептот е следен: сега не знам од која марка е шампонот, но знам дека е од бреза, 80 и нешто денари е, не од оние што се по 60 денари, друг е тој, српски во помало пакување... го има во поголемите маркети, би требало да го најдете, во него ставаш раздробени 10 апчиња аспирин и 10 б- комлекс и после тоа косата се мие само со тој шампон... кој сака нека проба ;)
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 2. oscar

  oscar Истакнат Член

  Зачленет на:
  30 август 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  2
  Сакам да прашам дали некој користи Alpecin c1 i Alpecin liquid тоникот и дали има некаков ефект или е подобар фитовал или пак некој скроз друг шампон или тоник. Како стоите вие со опаѓањето?
   
 3. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
  И алпецинот и фитовалот се прилично добри. Ама ако опаѓањето ти е генетски, a не сезонски, не очекувај трајни резултати.
   

Сподели: