Третмани против опаѓање на косата

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
братучетка ми имаше голем проблем со опаѓањето на косата, си направи домашен шампон и сега од што и е станата густа не може да си расчешла убаво :D рецептот е следен: сега не знам од која марка е шампонот, но знам дека е од бреза, 80 и нешто денари е, не од оние што се по 60 денари, друг е тој, српски во помало пакување... го има во поголемите маркети, би требало да го најдете, во него ставаш раздробени 10 апчиња аспирин и 10 б- комлекс и после тоа косата се мие само со тој шампон... кој сака нека проба ;)
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

oscar

Истакнат Член
30 август 2012
5
2
103
Сакам да прашам дали некој користи Alpecin c1 i Alpecin liquid тоникот и дали има некаков ефект или е подобар фитовал или пак некој скроз друг шампон или тоник. Како стоите вие со опаѓањето?
 

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,012
1,103
И алпецинот и фитовалот се прилично добри. Ама ако опаѓањето ти е генетски, a не сезонски, не очекувај трајни резултати.